Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti İzmir milletvekili adayları Atilla Kaya, Tansu Kaya, Zerrin Kara ve Gürbüz Akbulut, seçim çalışmalarını sürdürdü

İZMİR (AA) - AK Parti İzmir milletvekili adayı Tansu Kaya, İzmir'de yaşayan Rumeli ve Balkan göçmeni sayısının çokluğuna işaret ederek, "Rumeli ve Balkan göçmenlerinin  Atatürk sevgisini istismar edenler, onlara gecekondu semtlerini layık görüyor" dedi. 

Kaya, İzmir'de faaliyet gösteren Balkan ve Rumeli derneklerinin temsilcileriyle bir araya geldi. 

Burada konuşan Kaya, kendisinin de Selanik'ten Anadolu topraklarına göçle gelen muhacir bir ailenin çocuğu olduğunu hatırlatarak 1 Kasım seçimlerinde İzmir'de yaşayan Rumeli ve Balkan göçmeni vatandaşlardan güçlü bir destek beklediğini ifade etti.

TBMM'de Rumeli ve Balkan göçmenlerinin de sesi olacağını dile getiren Kaya, toplantıya katılan dernek başkanlarına birlikte hareket etme çağrısında bulundu.

Rumeli ve Balkan göçmenlerinin gönlünde Atatürk sevgisinin ayrı bir yer tuttuğuna işaret eden Kaya, "İzmir'de Rumeli ve Balkan göçmenlerinin Atatürk sevgisini istismar edenler, onlara gecekondu semtlerini layık görüyor" dedi. 

Kaya, İzmir'i yıllardır yöneten siyasi anlayışın Atatürk'ün ismini kullanarak siyaset yapmaktan öteye geçemediğini, kentte Atatürk'ün isminin verildiği hiçbir proje bulunmadığını savundu.

"Atatürk'ü siyasetlerine alet edenlere artık cevap verme zamanı geldi" diyen Kaya, Atatürk'ün kentteki tek simgesi olan Yeşildere yolundaki Atatürk maskı heykelinin de Rumeli ve Balkan kökenli Cemil Şeboy'un AK Parti'den belediye başkanı olduğu dönemde yapılan bir eser olduğunu hatırlattı.

- "Hedefimize teşkilatın gücüyle ulaşacağız"

Seçim çalışmalarını Buca'da gerçekleştirdiği ziyaretlerle sürdüren bir diğer AK Parti İzmir milletvekili adayı Atilla Kaya da AK Parti teşkilatlarıyla omuz omuza vererek 1 Kasım'a odaklandıklarını belirtti. 

Tek başına iktidar hedefine AK Parti teşkilatlarının gücüyle ulaşacaklarını ifade eden Kaya, "Teşkilatlarımız, milletimize hizmet aşkıyla 1 Kasım'a odaklanmış durumda. Seçim kampanyamızda hep birlikte omuz omuza çalışmanın azmi ve şevkiyle, 1 Kasım'da istediğimiz sonucu sandıktan alacağımızdan eminim" diye konuştu.

AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Zerrin Kara ise Üçkuyular, Fahrettin Altay ve Muammer Akar Mahallelerinde esnaf ziyareti yaptı. Ak Parti Konak İlçe Başkanlığı'nda düzenlenen kahvaltıda teşkilat ile bir araya gelen Kara, partinin Karabağlar'da bulunan Seçim Koordinasyon Merkezi'nde toplantı gerçekleştirdi. 

Kendisinin de yeri sahibi, çalışan bir kadın olduğunu kaydeden Kara, çalışan kadınların sorunlarını yakından bildiğini, bu sorunların çözümü için gayret gösterdiğini dile getirdi.

AK Parti İzmir milletvekili Adayı Gürbüz Akbulut ise seçim çalışmalarına Urla ilçesinde devam etti. Burada AK Parti teşkilatıyla kahvaltıda bir araya gelen Akbulut, daha sonra ilçede esnaf ve vatandaş ziyaretleri yaptı. Akbulut, AK Parti'nin milletin umudu olduğunu belirterek,  Türkiye 'nin 1 Kasım seçimlerinde bölgesel bir güç olmaktan çıkıp, küresel güç olma yolunda dev bir adım atacağını ifade etti.