Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti İzmir İl Başkanı Delican: "Sayın Kocaoğlu siyaseti bıraksın İzmir'e hizmet yapsın"

İZMİR (AA) - AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, "Sayın Kocaoğlu siyaseti bıraksın İzmir'e hizmet yapsın" dedi.

Delican, yaptığı yazılı açıklamada, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun "İzmir köteksiz köy değil" sözlerini eleştirdi.

İzmir'in kimsenin çiftliği veya köyü olmadığını belirten Delican, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu'nun İzmir'in genelini kucaklaması gerektiğini kaydetti.

Delican, "Bu kentte hepimiz yaşıyoruz. Kalkıp da öyle "köteksiz" demek çok yanlış. İzmir hepimizin şehri" ifadelerini kullandı.

Kocaoğlu'nun seçim dönemleri belediye başkanı gibi davranmayarak, partisi adına siyaset yaptığını ileri süren Delican, şu görüşleri ifade etti:

"Geçtiğimiz 2007 seçimlerinde de aynı şeyi yaptı. '5 tane baraj yapıyorum, İzmir'in su problemini çözüyorum' dedi. Reklam alanlarına '100 kilometrelik Demirağlar yapıyoruz, İzmir'i Demirağlarla örüyoruz' sloganları ile donattı. Şimdi tekrar bunları raftan çıkartmış aynı şeyleri tekrarlıyor. Sayın Kocaoğlu siyaseti bıraksın İzmir'e hizmet yapsın. Siyaseti de İzmir'den milletvekili adayı olan genel başkanları yapsın. Kocaoğlu, 'ben mağduru oynarsam beceremediğim işlerden, yapamadığım yatırımlardan kurutulurum' hesabında. Bunu iyi keşfetti. İzmir'i zirveye taşıyamadıkları için burada hükumeti suçlayarak sorumluluktan kaçıyorlar."