Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti İzmir İl Başkanı Delican: - "Bosna-Hersek, Kosova, Makedonya ve Karadağ'dan siyasi parti ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri Başbakan Davutoğlu'nun programına katılmak ve AK Parti'ye destek vermek için İzmir'e geldi"

İZMİR (AA) -  AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, Bosna-Hersek, Kosova, Makedonya ve Karadağ'dan siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun programına katılmak üzere İzmir'e geldiğini söyledi.

İl Başkanlığı binasında basın toplantısı yapan Delican,  Türkiye 'nin her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacını olduğu bugünlerde Balkanlar'dan gelen heyeti burada ağırlamaktan gurur duyduğunu ifade etti.

Balkanlardaki soydaşların Türkiye'nin Avrupa 'daki temsilcisi sayıldığını anlatan Delican, şöyle konuştu:

"Bosna-Hersek, Kosova, Makedonya ve Karadağ'dan siyasi parti ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri, akademisyen, bürokrat ve din adamları hem Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun programına katılmak hem de AK Parti'ye destek için İzmir'e geldi. Bize verdiğiniz desteği ömrümüz boyunca unutmayacağız. Türkiye'nin Avrupa'daki temsilcileri, Balkanlar'daki gücümüz olarak sizleri her şeyin üzerinde görüyoruz. Sizler atalarımızın emanetini yaşatıyorsunuz, tüm insanlığa adaleti, insanlara insan gibi davranmayı, gelenek ve inancımızdan gelen değerlerimizi aktarıyorsunuz." 

Makedonya Cumhuriyeti Zupa Belediye Başkanı Sain Şakir, hükumetin Balkanlar'a sahip çıktığını belirterek, "1 Kasım sadece sizin seçiminiz değil, 1,5 milyar Müslüman'ın seçimidir, ana vatanınıza sahip çıkın" dedi.

Heyetin, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu'nun yarın İzmir'in Buca ilçesindeki programına katılacağı bildirildi.