Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti adayları seçim çalışmalarına devam etti

İZMİR (AA) -  AK Parti İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Mahmut Atilla Kaya, Buca'da tekstil atölyesi çalışanlarıyla bir araya geldi.

Kaya'nın seçim bürosundan yapılan yazılı açıklamada, milletvekili adayının Buca'da Tekova tekstil atölyesinde çalışanlarla bir araya geldiği belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kaya, AK Parti olarak üreten kesimin her zaman yanlarında olduklarını belirterek, "Partimiz 1 Kasım'dan güçlü olarak çıkarsa, güven, istikrar ve büyüme hızla devam edecek. Bu kararlılık bizi güçlü kılacak. Seçim beyannamemizde de belirttiğimiz üzere, AK Parti olarak çalışan emekçi kesime de işçiye de emekliye de gençlere de kadınlara da desteğimiz artarak devam edecek" dedi.

Kayıt dışı ile mücadele etmek suretiyle kayıtlı çalışan sayısını artıracaklarını ve prim tabanını genişleteceklerini kaydeden Kaya, "Bizim işimiz millete hizmet. Mesele memleket meselesi" dedi.

- Tansu Kaya

AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Tansu Kaya, Aliağa'nın Güzelhisar mahallesini ziyaret ederek vatandaştan destek istedi.

1 Kasım'da sandık sonuçlarının değişmediği takdirde siyasi belirsizliğin ve puslu havanın devam edeceğini anlatan Kaya, " Türkiye 'nin istikrarını, huzurunu, milli birlik ve beraberliğini yeniden temin etmek için boşa atılacak tek bir oyumuz bile olmamalı" dedi.

 Kaya, AK Parti'nin halka söz verip de yapmadığı tek bir vaadinin bulunmadığını belirterek, "Partimiz kuruluşundan bugüne hiçbir zaman yapamayacağı, yerine getiremeyeceği, tabir yerindeyse altından kalkamayacağı bir söz vermemiştir. Ne söz verdiyse de 'halka hizmet hakka hizmettir' şiarıyla yerine getirmiştir. Birileri çıkıp bol keseden atabilir. Malumunuz bekara karı boşamak kolaydır" ifadelerini kullandı.

- Kerem Ali Sürekli

Bornova Dökümcüler Sanayi Sitesi'nde Işık Çelik fabrikasında çalışanlarla öğle yemeği yiyen Kerem Ali Sürekli, sosyal destek ve hizmetlerin hak temelli olarak bütünleşik bir şekilde sunulduğu bir sosyal destek sistemi kuracaklarını bildirdi.

Engelli genç ve çocukların kısa süreli gündüz ve yatılı bakımı için güvenli bir biçimde bırakılabilecekleri "Engelli Yaşam Merkezleri" kuracaklarına değinen Sürekli, şunları kaydetti:

 "Engelli genç ve çocukların gün içerisinde sosyal faaliyet yapabilmelerine imkan verecek şekilde gençlik merkezlerinde ortam oluşturacağız. Yaşlıların ekonomik ve sosyal hayatta daha fazla yer almalarına ve yaşam kalitelerinin yükseltilmesine yönelik daha güçlü adımlar atmaya devam edeceğiz. Huzurevlerine daha fazla destek sağlayacağız."