Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Anadolu Birliği Derneği, AK Parti, CHP, MHP ve HDP'den bazı milletvekili adaylarıyla ortak toplantı düzenledi

İZMİR (AA) - Anadolu Birliği Derneği, 4 siyasi partiden bazı milletvekili adaylarıyla ortak toplantı düzenledi.

Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıya  AK Parti İzmir milletvekili adayları Fevzi Bayram, Veysel Güldoğan ve Zerrin Kara, CHP İzmir milletvekili adayı Murat Bakan, MHP İzmir milletvekili adayları Murat Koç ile Nimet Uygar ile HDP İzmir milletvekili adayları Mülkiye Birtane ve Recep Aydemir katıldı.

Adayların dernek üyeleriyle toplu poz verdiği toplantıda konuşan Derneğin onursal başkanı Koç Ali Al,  Türkiye 'nin doğusu ve batısıyla bir bütün olduğunu, dernek olarak hiç bir parti ile bağlantılarının olmadığını, ülkenin faydasına ne olacaksa onun uğrunda hizmet vermeye hazır olduklarını söyledi.

Al, "Güneydoğu'da sokakları kazan belediye başkanlarına sesleniyorum. Sokakları kazmayın, kazmasınlar. Birlik beraberlik için kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz. Hakkari'de insanlar ne istiyorsa Edirne'deki insan da onu istiyor. Analar ağlamasın. Bu işin çözüm yeri, parlamentodur. Kürtler, Türkler, Balkan göçmenleri ve Aleviler parlamentoda temsil edilmek istiyor. Başka hiçbir şey kabul etmiyoruz. Ortak akılla Türkiye'yi idare edelim" diye konuştu.

Siyasi parti liderlerinden barış ortamının sağlanmasını temenni ettiklerini dile getiren Al, "Asker ve polisler öldüğünde ciğerimiz yanıyor, sizin de ciğeriniz yanmasın. Lütfen bizi bölmeyin, kimse bu ülkeyi bölemez, biz Kürtler bölünmek istemiyoruz. Yaşasın Türkiye, yaşasın Türkiye'nin ay yıldızlı bayrağı" ifadelerini kullandı.