Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: - "Sandıktan çıkacak güçlü bir iktidarla hizmet kervanımızı yürütmeye devam edeceğiz, üst yapı sorunlarını çözüp insana yatırım yapacağız"

İZMİR (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "sandıktan çıkacak güçlü bir iktidarla hizmet kervanlarını yürütmeye devam edeceklerini, üst yapı sorunlarını çözüp insana yatırım yapacaklarını" belirtti.

AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında Erzincanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği binasının açılışına katıldı.

Konuşmasında ülkede otorite boşluğu oluşursa bundan iç ve dış düşmanların memnun olacağını kaydeden Yıldırım, "Bu seçimde Ayşe, Fatma, Ahmet, Mehmet vekili olması değil, ülkenin bekası için, birlik ve kardeşliğin sağlanması hedeflenmelidir. Koalisyon dönemlerinde ülke kısır çekişmeler ile hep geri gitti. 13 yıldır çalıştık altyapı sorunları hallettik, bundan sonra sizlerin desteği ile sandıktan çıkacak güçlü bir iktidarla hizmet kervanımızı yürütmeye devam edeceğiz, üst yapı sorunlarını çözüp insana yatırım yapacağız" diye konuştu.

-Gençlerle bir araya geldi

Daha sonra Karabağlar'ın Bozyaka Mahallesinde bir araya geldiği gençlere seçimin anlamını soran Yıldırım, "mesele memleket meselesi" cevabı üzerine "Gençler bu işi anladı" dedi.

Son genel seçimde, partilerin iktidar olmak gibi sorumluluk almaya niyetleri olmadığı halde AK Parti'ye karşı birlik olduğunu ifade eden Yıldırım, şöyle devam etti:

"Seçimden sonra niyetlerinin ülkeyi hükümetsiz bırakarak kaos ve kargaşa ortamı yaratmak olduğu açıkça ortaya çıktı. Eskiye dönüş olsun istiyorlar ama yağma yok. İstikrarın bozulması için var gücü ile çalışanlar 8 Haziranda sağa sola kaçtı. Garibim CHP ortada kaldı. Biri PKK 'nın yanına döndü, MHP 'Millete Hayır Partisi'ne dönüştü ülkücü kardeşlerimizi üzdü. Oysa bize en yakın parti tabanı MHP'dir. Fikirlerimiz düşüncelerimiz aynı. Sayın Bahçeli 'koalisyona hayır siz gidin HDP ile CHP ile yapın' diyerek kapıları kapattı. Bu kadar 'hayır'ı seven Bahçeliye 'hayırda hayır vardır' diyerek biz de bir hayır çekelim."

-İş adamlarına seslendi

Daha sonra iş adamları ve kanaat önderleri ile bir araya gelen Yıldırım, "Senin terörün iyi benim örgütüm iyi demek sakat bir düşüncedir. 32 yıldır devam eden PKK terörü yine öldürmeye devam ederken 7 Haziran'da kendisine güvenen halktan oy almış Selahattin Demirtaş çıkıp PKK'yı lanetlemiyor. Bölgede olağanüstü hal kalkmış, refah düzeyi artmış, altyapı yapılmış, demokratik yollardan siyaset yapma olanağı verilmiş, buna rağmen terör örgütünü arkasına alarak bu bölgede vatandaşları eski buhran günlerine döndürmeye hiç kimsenin hakkı yok" ifadelerini kullandı.