Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- MHP İzmir Milletvekili Tanrıkulu: "Bombaların patlamasıyla oylarının arttığını ifade eden zihniyet, Türkiye'yi uluslararası göstergelerde her geçen yıl geriye götürmektedir."

İZMİR (AA) - MHP İzmir milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, "Bombaların patlamasıyla oylarının arttığını ifade eden zihniyet, Türkiye 'yi uluslararası göstergelerde her geçen yıl geriye götürmektedir"  dedi.

Partisinin il başkanlığında basın toplantısı düzenleyen Tanrıkulu, Türkiye'nin 7 Haziran seçimlerinden sonra demokratik ülkelerde görülemeyecek, duyulmayacak bir süreç yaşadığını savundu.

Çözüm sürecisinde, terör örgütünün ülkede yığınak yapmasına göz yumulduğunu, güvenlik görevlilerine operasyon izni verilmediğini ileri süren Tanrıkulu, "Bunun sonucunda 7 Haziran sonrası bugüne kadar 178 güvenlik görevlimiz şehit düşmüştür. Artık Ankara 'nın göbeğinde dahi bombalar patlarken, İzmirliler de sokakta tedirgin gezmekte, can ve mal güvenliklerinden endişe duymaktadır" diye konuştu.

Tanrıkulu, "Bombaların patlamasıyla oylarının arttığını ifade eden zihniyet, Türkiye'yi uluslararası göstergelerde her geçen yıl geriye götürmektedir. Artık barizleşen her alandaki kötü yönetimin siyasi faturası AKP 'ye 1 Kasım'da milletimiz tarafından kesilecektir" dedi.