Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: - "Terörle mücadeleyi sürdürebilecek güçlü iktidara, istikrara, tek başına yönetime verilecek her oy teröre atılan kurşundur"

İZMİR (AA) - Eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım,  "Terörle mücadeleyi sürdürebilecek güçlü iktidara, istikrara, tek başına yönetime verilecek her oy teröre atılan kurşundur" dedi.

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin meclis toplantısına katılan Yıldırım, esnafın talebinin Türkiye'nin ortak talebi ve esnafın ayakta kalmasının ülkenin ayakta kalmasıyla eşdeğer olduğunu belirtti.

Kimsenin terörü istemediğini, terörün ülkeyi geriye götürdüğünü, şehitlerin acılarının yürekleri dağladığını ifade eden Yıldırım, "Terör bir taraftan insan öldürüyor bir taraftan bizi ayrıştırıyor. Enerjimizi, kaynaklarımızı tüketiyor, kutuplaşmaya neden oluyor. Terör gündemde iken başka bir gelişmeyi konuşmanın anlamı yok. Onun için terörle mücadeleyi sürdürebilecek güçlü iktidara, istikrara, tek başına yönetime verilecek her oy teröre atılan kurşundur" diye konuştu.

Birlik Başkanı Zekeriya Mutlu'nun odanın 300 bin üyesi olduğunu, aileleri ile 1 milyona yakın kişiyi bünyesinde taşıdığını söylediğini aktaran Binali Yıldırım, "Bizim de 1 milyon oya ihtiyacımız var. Yapılan işler, hizmetler çikolataya benzer yenilir, yutulur, yenisi beklenir. Yeni işler bekliyorsanız bizi Ankara'ya gönderin, çikolata Ankara'dan geliyor" dedi.

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu da esnaf teşkilatı için yapılan hizmetler başta olmak üzere Türkiye'de sağlıktan alt yapıya, eğitimden iletişime kadar her alandaki çalışmalar için teşekkür etti.

Binali Yıldırım, konuşmaların ardından 4,5 G teknolojisinin tanıtımına ilişkin toplantıya katılarak, sektör temsilcileri ile iletişim alanındaki gelişmeleri değerlendirdi.

İletişimde Türkiye'yi 10 yılda Afrika seviyesinden dünyanın ilk 10 ülkesi arasına yükselttiklerini vurgulayan Yıldırım, ülkedeki iletişim alt yapısının birçok Avrupa ülkesinden daha iyi durumda olduğunu kaydetti.

Binali Yıldırım, "Şimdi bir adım daha ileri götürüp 4,5 G ile 12 kat daha fazla hıza ulaşıyoruz. Karayollarında hız felakettir, akıl yollarında hız berekettir" diye konuştu.