Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti İzmir Milletvekili Dağ: "Koalisyon sürecinde 'hayır' diyenler, blok siyaseti yapanlar, terör örgütü ile arasına hiçbir mesafe koymayanlar 1 Kasım ve sonrasında kaybedecek"

İZMİR (AA) - AK Parti MKYK üyesi ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, "Koalisyon sürecinde 'hayır' diyenler, blok siyaseti yapanlar, terör örgütü ile arasına hiçbir mesafe koymayanlar 1 Kasım ve sonrasında kaybedecek" dedi. 

Anadolu Ajansı İzmir Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret eden Dağ, buradaki konuşmasında 7 Haziran'dan bu yana Türkiye'de yaşananların birçok ülkede 10-20 yılda yaşanabilecek konular olduğunu belirterek vatana düşman olanların millet tarafından somut şekilde görüldüğünü belirtti. 

7 Haziran seçimlerinin ardından muhalefetin sorumluluk almaktan uzak durduğunu, bir araya gelip ülke meselelerini konuşmak yerine birbirine hakaret sayılabilecek sözler sarf ettiğini söyleyen Dağ, "Böyle olunca AK Parti'siz bir hükümetin mümkün olmadığı gerçeği net bir şekilde görüldü" dedi.

Dağ, çözüm sürecinde terör örgütü PKK'nın barışı nasıl sabote ettiğinin de halk tarafından görüldüğünü bildirerek konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"AK Parti Hükümetinin başlattığı çözüm süreci, PKK'nın hain ve kalleş saldırıları karşısında sekteye uğradı. Özellikle terör örgütünün barajları bahane ederek 'askeri baraj' diyerek 'ateşkesi iptal ediyoruz' açıklaması, sonrasında ise Suruç patlaması, Ceylanpınar'da yaşanan iki polisimizin şehit edilmesi olayları terör hadiselerinin yeniden ülkemizde yaşanması, çatışma ortamının ortaya çıkmasına sebebiyet verdi. Dolayısıyla bu bütün hususlar milletimiz tarafından dikkatle izleniyor. Koalisyon sürecinde 'hayır' diyenler, blok siyaseti yapanlar, terör örgütü ile arasına hiçbir mesafe koymayanlar 1 Kasım ve sonrasında kaybedecek."

7 Haziran seçimlerinden bu güne kadar yaşanan süreçteki hususların AK Parti lehine bir dönüşüm gösterdiğini savunan Dağ, milletin 1 Kasım'da istikrar, huzur, güven ve barış için AK Parti'ye oy vereceğini söyledi.