Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- AK Parti İzmir milletvekili adayı Turhan: "İzmir'i ikinci bir İstanbul yapmak istiyoruz" - "Ülkenin yeniden 1990 model yönetime dönmemesi gerekiyor. Eski dönemlerdeki gibi üretmeden tüketime yön veren zihniyetlere de fırsat vermemeliyiz"

İZMİR (AA) - AK Parti İzmir milletvekili adayı İbrahim Turhan, "Ülkenin yeniden 1990 model yönetime dönmemesi gerekiyor. Eski dönemlerdeki gibi üretmeden tüketime yön veren zihniyetlere de fırsat vermemeliyiz" dedi. 

Seçim çalışmaları kapsamında Konak'ta bulunan Ege İhracatçılar Birliği'ni ziyarete eden Turhan, Türkiye 'de tüketim yerine üretimin konuşulmasının şart olduğunu söyledi. 

"Ülkenin yeniden 1990 model yönetime dönmemesi gerekiyor. Eski dönemlerdeki gibi üretmeden tüketime yön veren zihniyetlere de fırsat vermemeliyiz" diye konuşan Turhan, bununla ilgili olarak 9 ana dönüşüm alanının belirlendiğini bunlardan hareketle 25 başlık ve 1300 eylem planın olduğunu vurguladı.

Turhan, "İnovasyon, Ar-ge gibi birimlerimizi nasıl arttıracağız, bunları konuşmalıyız. Bunun yanı sıra İzmir'e özel projelerimiz var. İzmir'i ikinci bir İstanbul yapmak istiyoruz. Sanayi, tarım ve hizmet sektörlerini nakış gibi işleyeceğiz. Adnan Menderes Havaalanı'nı direkt uçuşlara açacağız. Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu liderliğinde 466 proje ile İzmir'in tarım sektörünü ayağa kaldıracağız. Yerli türlerimizin korunabilmesi için de Milli Tohum Bankası projemiz var" diye konuştu. 

- Dağ: "Muhalefet hayal dahi edemez"

AK Parti İzmir Milletvekili ve adayı Hamza Dağ, İŞKUR'un İzmir'e 75 milyon lira ayrıldığını kaydetti.   

Uzman Pastacılar ile Çiğli Çalışma ve İş Kurumu ortak yapımı olan "Pastacılık ve Servis Kursları"nın tanıtımına katılan Dağ, İŞKUR'un iş edindirme kursları için 980 milyon lira bütçe ayırdığını, bunun 75 milyonunun İzmir'e aktarılacağını belirtti. 

AK Parti hükümetinin eğitimde, muhalefetin hayal dahi edemeyeceği değişim ve dönüşümler gerçekleştirdiğini ifade eden Dağ, Milli Eğitim Bakanlığı 'nın bütçesinin Türkiye'de birinci bütçe haline getirildiğine vurgu yaptı. 

İşadamı ve esnafın en çok vasıflı eleman sıkıntısına da değinen Dağ, meslek liselerinde yaşanan sıkıntılardan biri olan istihdam konusunu İŞKUR sayesinde çözüme kavuşturulacağını iletti.

- Nasır: Esnafın hasılatı yükselecek

AK Parti İzmir milletvekili adayı Necip Nasır, seçimlerden sonra istikrarın devam edeceğini, esnafın ise daha çok kazanacağını dile getirdi. 

Gaziemir ve Karabağlar ilçesinde esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Nasır, AK Parti'nin esnaflar için doğru işler yaptığını söyledi.

"Esnafımız para kazanmak zorunda. Nitekim girdiğimiz her esnafın da yüzü gülüyor ve dua ediyor. Seçimlerden sonra istikrar devam edecek, esnafın da hasılatı yükselecek" değerlendirmesinde bulunan Nasır, esnafın önündeki engellerin kaldırılması gerektiğini vurguladı.