Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
CHP İzmir milletvekili Moroğlu ile adaylardan Çıray ve Sındır seçim çalışmalarına devam etti

İZMİR (AA) -  CHP İzmir Milletvekili ve adayı Aytun Çıray, muhtarlıkların kaldırılmasıyla birlikte köylünün sahipsiz kaldığını ileri sürdü.

Seçim çalışmaları kapsamında Ödemiş'te muhtarlarla bir araya gelen Çıray, "Muhtarlıklarımızı çağdaş bir altyapıya kavuşturarak özlük hakları ve çalışma koşullarını iyileştireceğiz" dedi.

"Muhtarlıkları kaldıran veya işlevsiz hale getiren, belde belediyelerini yok eden" anlayışın demokrasiden nasibini almadığı iddiasında bulunan Çıray, " Hayat pratiği bu işin yürümediğini ortaya koymuştur. Köylü sahipsiz kalmıştır. İl Genel Meclislerinin önemi açıkça ortaya çıkmıştır. Bütünşehir yasası yüzünden köylülerimiz ödeyemeyecekleri vergi ve su paraları ile karşılaşıyorlar. İmece ile yarattıkları değerlere ilçe belediyeleri el koydu. Yaşanacak bir köy ve belde için bütün bu kurumları yeniden inşa edeceğiz" diye konuştu.

- Kamil Okyay Sındır:

Seçim çalışmalarını Tire'de sürdüren CHP İzmir milletvekili adayı Kamil Okyay Sındır,  AKP iktidarının esnafı sıkıntıları ile kaderine terk ettiğini, görmezden geldiğini savundu. 

Her esnafın kendi işyerine sahip olması ve kira derdinden kurtulması gerektiğini dile getiren Sındır, "Esnafımıza düşük faizli ve uzun vadeli kredilerle kira öder gibi kendi dükkanının sahibi olmasını sağlayacağız. Esnafımıza, ödediği yıllık vergi ve prim miktarı kadar sıfır faizli kredi kullandıracağız" dedi. 

Sındır, CHP iktidarında esnafın unutulmayacağının sözünü verdi.

- Mustafa Moroğlu:

Seçim çalışmalarına Bayraklı ve Çiğli'de devam eden CHP İzmir milletvekili Mustafa Moroğlu ise "kapısını çaldıkları, sohbet ettikleri her kişinin AK Parti 'nin politikalarını eleştirdiğini" öne sürerek, "AKP için artık deniz bitti" ifadesini kullandı. 

Memur, işçi, çiftçi ve esnafın umudunun CHP olduğunu dile getiren Moroğlu, vatandaşların Türkiye'deki eşitsizlik ve gelir uçurumundan fazlasıyla etkilendiğini söyledi.