Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- MHP İzmir Milletvekili adayı Tanrıkulu: "Hedefimiz MHP'nin tek başına iktidarıdır. Bu hedefe İzmir'in büyük katkı sunacağına inanıyoruz"

İZMİR (AA) - MHP İzmir Milletvekili ve adayı Ahmet Kenan Tanrıkulu, "Hedefimiz MHP'nin tek başına iktidarıdır. Bu hedefe İzmir'in büyük katkı sunacağına inanıyoruz" dedi. 

MHP'nin İzmir 2. Bölge Milletvekili adayı olan ve partisinin diğer adaylarıyla Karşıyaka ilçesinde seçim çalışmalarını sürdüren Ahmet Kenan Tanrıkulu, yaptığı açıklamada, 3 Ekim'de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından açıklanacak seçim beyannamesiyle birlikte her seçim bölgesinde ciddi oy yükselmesi beklediklerini bildirdi. 

Hedeflerinin MHP'nin tek başına iktidara gelmesi olduğunu, İzmir'den de iki bölgeden en az 4 milletvekili çıkarmak olduğunu kaydeden Tanrıkulu, açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın erken seçim sorumlusu olarak MHP'yi hedef göstermesine tepki göstererek "MHP'nin Türkiye'de aklıselim sahibi hiçbir vatandaşımızın karşı çıkmayacağı dört şartını kabul edemeyen zihniyet, bir algı oyunuyla farklı kesimlere yönlendirilmek istemektedir" ifadelerine yer verdi.