Göksel Arsoy Parkı açıldı

Göksel Arsoy Parkı açıldı
Göksel Arsoy Parkı açıldı
İZMİR (AA) - Bayraklı Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Göksel Arsoy Parkı düzenlenen törenle açıldı.Onur Mahallesinde inşa edilen parkın...

İZMİR (AA) - Bayraklı Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Göksel Arsoy Parkı düzenlenen törenle açıldı.

Onur Mahallesinde inşa edilen parkın açılışında konuşan Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Göksel Arsoy'un cumhuriyet döneminin efsane sanatçılarından biri olduğunu belirterek, "En büyük özelliği de cumhuriyet değerlerine olan sevgisi, saygısı ve muhteşem Atatürkçülüğüdür. Meclis üyelerimizle beraber karar alıp ismini verdiğimiz bu parka, onun gibi cumhuriyet değerlerine saygılı Atatürk sevdası ile yüreği çarpan bir değere vermekten son derece mutluyuz" dedi.

Arsoy'u 5 yıl önce Bayraklı'da düzenlenen "Türk filmleri müzikleri" konserine davet ettiklerini belirten Karabağ, "O konserde tanıştık. Sonra değişik vesilelerle bir araya geldik. 'Göksel Ağabey fırsat olursa isminizi bir parka vermek isterim' dedim. O sözümüzü bugün yerine getirmiş olduk. Göksel ağabey ve benzerleri sinema sanatımızın önemli simgeleridir" diye konuştu.

Yeşilçam'ın "altın çocuk" lakaplı sanatçısı Göksel Arsoy (79) ise, böyle bir doğa harikasını yaratıp isminin verme vefasını gösteren başkana teşekkür ettiğini belirterek, şunları söyledi:

"Beni çok onurlandırdı. İzmir benim uğurlu şehrim. Bütün güzellikleri burada yaşadım. Buranın hatırası çok büyük. Samanyolu filminin büyük bir kısmını İzmir'de çektik. Samanyolu filminin galası için kente geldiğimde sokaklara caddelere taşan trafiği aksatan böyle bir sevgi o güne kadar görmemiştim. O gün o sevgiyi yaratan güzel insanlara gönül dolusu sevgiler. Her şey onların gönlünce olsun. Yıllar sonra onlara tekrar selam olsun.  Sizlere nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Hayatım boyunca bu güzel günü, bu heyecanı, bu iltifatı, bu görüntüyü bana layık gören sayın başkana ve sevgili dostlar hepinize sevgi saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum. Ben sizi hiçbir zaman için unutmayacağım. Ama siz de beni sakın unutmayın."   

CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray ise parka Göksel Arsoy'un isminin verilmesi büyük bir vefa olduğunu dile getirerek, "Türkiye değerlerine sahip çıkmalı ve bunları unutulmaz kılmalıdır. Göksel Arsoy unutulmazlığı hak etmiş bir büyük sanatçıdır" dedi.

Karabağ ve Arsoy'un kurdele kesimiyle, 3 bin 500 metrekarelik bir alanda inşa edilen parkın açılışı gerçekleştirildi.