Göztepe Kulübü Başkanı Sepil:

Göztepe Kulübü Başkanı Sepil:
Göztepe Kulübü Başkanı Sepil:
- "Dünyada stadyumu olmadan başarılı olan bir takım yok" - "Göztepe-Karşıyaka derbisini Süper Lig'de izlemek en büyük hayallerimden bir tanesi"

İZMİR (AA) - PTT 1. Lig ekiplerinden Göztepe'nin kulüp başkanı Mehmet Sepil, "Dünyada stadyumu olmadan başarılı olan bir takım yok" dedi.

Kulübün internet sitesinden yayınlanan canlı söyleşide konuşan Sepil, göreve ilk geldiğinden günden beri, kulübü taraftara ve camiaya elinden geldiği kadar açmaya çalıştığını söyledi.

Ailelerin ve çocukların maçlara gelmesinin kendilerini çok sevindirdiğini kaydeden Sepil, şöyle konuştu:

"Göztepe, spor kulübüdür. Birçok branşta şu an mücadele ediyor. Geldiğimden beri özellikle hentbola önem verdim. Hentbol Göztepe'nin kalbinden çıkmış bir branş. Bugüne kadar taraftarın desteği ile bu noktaya gelmiş bir branş. Bizim dönemimizde Göztepe'yi Avrupa kupalarında temsil etmek ilk hentbola nasip olacak gibi geliyor. Spor kulübü olarak yapacağımız çok şey var. Göztepe'yi amatör branşlarda da büyütmek istiyorum. Göztepe'nin basketbol ve voleybol takımı olacak. Biz Göztepe'yiz aynı zamanda İzmiriz, İzmir'e talibiz. İzmir'i ileri götürmeye çalışıyoruz. Bayanlarda basketbol veya voleybol takımını zamanı gelince faaliyete geçirmek istiyoruz."

Başkan Sepil, Göztepe için en önemli konunun stat olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Dünyada stadyumu olmadan başarılı olan bir takım yok zaten. Gürsel Aksel'de yapılacak stadın ihalesi bundan 2 yıl önce yapıldı. 15 bin kişilik bir stat planlanıyordu. Ancak realist olmamız lazım. Şu an İzmir'de stadyum yapılabilecek başka bir arazi kimse bize gösteremiyor. Durum böyle olunca Gürsel Aksel'e yapılması planlanan stada destek verme kararı aldık."

Müteahhidin inşaata başlamak istediğini ancak arazideki özel mülkiyet sorunu nedeniyle inşaatın başlamasını futbol altyapısı için riskli bulduklarını kaydeden Sepil, "Binali Yıldırım bu sorunun çok kısa bir süreç içerisinde aşılacağını ve konunun takipçisi olduğunu söyledi. Binali Bey'in sözüne inanıyorum. 21 bini geçebileceğimiz kapasite bir stadyum planlıyoruz. Binali Bey ile yaptığım son görüşmeden sonra ikna olmuş durumdayım" ifadelerini kullandı. 

Mehmet Sepil, Genel Energy şirketini 2002 yılında Mehmet Emin Karamehmet'le kurduklarını belirterek, "Bazı şeyleri zamanında bırakmayı bilmek gerek. Üç ay önce Murat Özgür'ü Genel Energy CEO'su yaptık. Şirket ortağı olarak yine Genel Energy'e hizmetlerimi sürdüreceğim fakat artık Murat Özgür'e güveniyorum bu konuda" diye konuştu.

Karşıyaka ile Göztepe arasındaki rekabetin dünya çapında olduğunu ifade eden Sepil, "Bu rekabeti herkesin zevk aldığı bir rekabet haline taşımamız lazım. Bu rekabeti İzmir'in lehine çevirmemiz gerekiyor. Göztepe-Karşıyaka derbisini Süper Lig'de izlemek en büyük hayallerimden bir tanesi" dedi.

Futbol takımlarının haftalık olarak değerlendirilmemesi gerektiğini belirten Sepil, şunları kaydetti:

"Biz bunu kesinlikle yapmayacağız. Bu şekilde başarıyı yakalamak imkansız. Şu an Göztepe'nin başında adam gibi adam, çok da sevdiğim Metin Diyadin var. Teknik direktörler Türkiye 'de ev bile tutmuyorlar. Biz kısa vadeli sonuçlar ile değerlendirme yapan bir kulüp olmayacağız. Bence Türkiye'nin en önemli teknik direktörlerinden biri Metin Diyadin. Hocamıza güveniyoruz."