Güldal'dan Kemalpaşa Kiraz Üreticileri Birliği'ne ziyaret

Güldal'dan Kemalpaşa Kiraz Üreticileri Birliği'ne ziyaret
Güldal'dan Kemalpaşa Kiraz Üreticileri Birliği'ne ziyaret
- İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Güldal, Kemalpaşa Kiraz Üreticileri Birliği'nin alım tesisinde inceleme yaptı

İZMİR (AA) - İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Güldal, Kemalpaşa Kiraz Üreticileri Birliği'nin alım tesisinde incelemede bulundu. 

Güldal'a tesisle ilgili olarak detaylı bilgi veren Birlik Başkanı Hüsnü Teoman , birliğin ilk kez alım yaptığını hatırlatarak, alımın küçük çaplı da olsa ses getirdiğini söyledi. 

Teoman, kirazın paketlenmesi ve depolanması sorununun da ortadan kalkmasıyla birlikte üreticinin daha da avantajlı hale gelebileceğini belirtti.

Birliğin piyasaya girmesi ile birlikte fiyatlarda olumlu yönde değişimin yaşandığını dile getiren Güldal, ihtiyaç duyulan paketleme ve depolama tesislerinin yapımı konusunda birliğin adım atması halinde, hem il müdürlüğü hem de bakanlık olarak desteğe hazır olduklarını ifade etti. 

Güldal, "Birliğin öz sermayesinin yeterli düzeyde olması koşulu ile bakanlık tarafından hazırlanan Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı çerçevesinde %50 hibe desteğinden faydalanabilirler. Bu sayede ihtiyaç duydukları işleme ve depolama tesislerine kavuşabilirler" dedi.


  ETİKETLER:

  İzmir

  ,

  Teoman

  ,

  Tarım

  ,

  gıda

  ,

  Birlik