Güzelbahçe'de yılın annesi seçildi

Güzelbahçe'de yılın annesi seçildi
Güzelbahçe'de yılın annesi seçildi
İZMİR (AA) - Güzelbahçe'de iki otizmli çocuğuna hem annelik hem babalık yapan, çocuklarını sosyal yaşamın içine çekmeye yönelik mücadele veren ev...

İZMİR (AA) - Güzelbahçe'de iki otizmli çocuğuna hem annelik hem babalık yapan, çocuklarını sosyal yaşamın içine çekmeye yönelik mücadele veren ev kadını, yılın annesi seçildi.

Güzelbahçe Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Cumhuriyet Kadınları Derneği ve Güzelbahçe Belediyesi Kent Konseyi Engelli Meclisi işbirliğiyle yılın annesi seçilen 8 ve 10 yaşlarında iki çocuk annesi Sakine Akıcı'ya, düzenlenen etkinlikte çeşitli hediyeler verildiği bildirildi.

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, etkinliğe katılan kadınların anneler gününü kutlayarak, şöyle konuştu:

"Bütün anneler evladının duymayan kulağı, görmeyen gözü, tutmayan eli, ayağı olurlar.  Ancak bu yıl seçilen yılın annesi, iki otizmli çocuğu bulunan çok özel bir annedir. Sakine Hanımın da diğer engelli anneler gibi psikolojik, sosyal maddi ve manevi her türlü zorluğa göğüs gerdiğini biliyoruz.  Göstermiş olduğu fedakarlık ve bu yönde verdiği toplumsal mücadele ile örnek olmuştur. Bana göre bu tür özel çocukların anneleri yılın annesidir."

Cumhuriyet Kadınları Derneği Güzelbahçe Şube Başkanı Başkanı Mesude Öney de varlıklarıyla canlara can katan annelerin hakkının asla ödenemeyeceğini belirterek, tüm annelerin anneler gününü kutladı.

Yılın annesi seçilen Sakine Akıcı da bu kararlar kendisinin yalnız olmadığını hissettiğini belirterek, "Otizm konusundaki mücadelemi hep birlikte sürdüreceğimize inanıyorum. Çocuklarıma sevgimi ve emeğimi vermekten çok mutluyum, Çünkü onları eğitip toplumla kaynaştırınca, emeğimin karşılığını alıyorum" ifadelerini kullandı.


  ETİKETLER:

  İzmir

  ,

  Belediye

  ,

  Çocuk

  ,

  sosyal

  ,

  kent

  ,

  engelli