Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları

Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları
Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları
- AK Parti İzmir SKM Başkanı Doğan: "Türkiye'nin dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi olmasını istemeyenler, Türkiye'nin içini karıştırmaya devam ediyorlar"

İZMİR (AA) - AK Parti İzmir Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Bilal Doğan, Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırılarına ilişkin, "Türkiye'nin dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi olmasını istemeyenler, Türkiye'nin içini karıştırmaya devam ediyorlar" dedi.

Doğan, AK Parti İzmir İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Hakkari ve Iğdır'da terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırılarda şehit olan asker ve polislere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın "one minute" dedikten sonra, dünyanın en büyük havalimanlarından birinin İstanbul'a inşa edilmeye başlanmasıyla birlikte birilerinin düğmeye bastığını anlatan Doğan, şöyle konuştu:

"Türkiye, ne zaman atağa geçse, ne zaman dünya ülkeleriyle rekabet edecek bir noktaya gelse ucu dışarıda olan üst akılları dışarıda olan taşeron örgütleri kullanarak Türkiye'nin içini karıştırmaya devam ediyorlar. Türkiye'nin dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi olmasını istemeyenler, Türkiye'nin içini karıştırmaya devam ediyorlar, devam edecekler. Ancak Türkiye Cumhuriyeti öyle büyük bir devlettir ki bunların hepsinin üstesinden gelecektir. Hepsinin kökünü kazıyacaktır, kazımaya da başlamıştır. Bunlar onların son çırpınışları."

-AK Parti 5. Büyük Olağan Kongresi

12 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilecek AK Parti 5. Büyük Olağan Kongresi'ne de değinen Doğan, İl Başkanı Bülent Delican, gençlik, kadın kolları başkanları ile ilçe başkanlarının 1 Kasım'daki genel seçimle ilgili görüşmeler yapmak üzere AK Parti Genel Merkezinde bulunduğunu belirtti.

1 Kasım seçimlerine giderken zor bir dönemden geçildiğini ifade eden Doğan, "Hainler pusu kurmaya devam ediyorlar. Türkiye'nin önüne engeller çıkarmaya devam ediyorlar. Ancak biz AK Parti olarak yolumuza devam edeceğiz" dedi.

Kongrenin yapılacağı 12 Eylül tarihinin yakın geçmişte çok kötü günleri hatırlattığını kaydeden Doğan, "Bundan sonra 12 Eylül tarihleri hafızalarımızda kötü bir tarih olarak değil demokrasi şöleninin ve demokrasi dersinin verildiği tarih olarak kalacaktır. Bu kongrede de yeni bir tarih, yeni bir başarı hikayesi yazılacaktır" ifadesini kullandı. 

Doğan, kongrede İzmir'den 58 delegenin oy kullanacağını sözlerine ekledi.