Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı
Hakkari'deki terör saldırısı
- Dağlıca'daki terör saldırısı, Denizli ve İzmir'de protesto edildi - Bergama'da HDP İlçe Teşkilatının tabelalarına zarar veren grup parti bayrağını indirerek Türk bayrağı astı

İZMİR (AA) - Hakkari Dağlıca'daki terör saldırısı İzmir ve Denizli'de protesto edildi.

Denizli Delikliçınar Meydanı'nda bir araya gelen aralarında asker yakınlarının da bulunduğu bir grup, Dağlıca'daki terör saldırısı nedeniyle çadır kurup Türk bayrağı astı.

Delikliçınar Yeni Cami'de öğle namazının ardından Hakkari'deki şehitler için gıyabi cenaze namazı kılan vatandaşlar, daha sonra tekbirlerle meydandaki çadıra döndü. 

İstiklal Marşı ve Kur'an-ı Kerim okuyan grubun çadırdaki bekleyişi sürüyor.

- Bergama'da tepki

İzmir'in Bergama ilçesinde toplanan bir grup, Dağlıca'daki terör saldırısına tepki gösterdi.

Sosyal medya üzerinden örgütlenerek Bergama Cumhuriyet Meydanı'nda araçlarla toplanan grup, Türk bayrakları ile şehir merkezinde tur attı. "Şehitler Ölmez Vatan Bölümez", "Ne Mutlu Türküm Diyene", "Polise Uzanan Eller Kırılsın" sloganları atan ve korna çalarak turlayan gruptan bazı kişiler, HDP İlçe Teşkilatının bulunduğu Ege İş Merkezi'nin önünde toplanarak 3'üncü kattaki partinin tabelalarına zarar verdi, parti bayrağını indirerek Türk bayrağı astı. 

Çevik Kuvvet ekipleri ve TOMA bina önüne gelerek, grubu uzaklaştırdı. Cumhuriyet Meydan'ında geçen grup güvenlik güçlerinin uyarısı üzerine İstiklal Marşı'nı okuyarak dağıldı.