Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı
Hakkari'deki terör saldırısı
- İzmir'de saldırıya tepki amacıyla yürüyüş düzenlendi

İZMİR (AA) - Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK mensuplarının düzenlediği hain saldırı, İzmir'de protesto edildi.

Çeşitli sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerce organize edilen yürüyüş için Konak ilçesindeki Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde buluşan yüzlerce kişi, "Mustafa Kemal'in askerleriyiz", "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları atarak Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü.

Yürüyüşü balkonlarından izleyen İzmirliler alkışlarla, trafikteki sürücüler ise korna çalarak destek verdi. 

Cumhuriyet Meydanı'nda İstiklal Marşı okuyan grup adına konuşan İzmir Barosu Başkanı Aydın Özcan, kimsenin Türkiye 'yi kan gölüne çevirmeye hakkı olmadığını belirterek, "Bu topraklarda barış ve kardeşlik duygusu içinde asırlardır birlikte yaşayan, ülkenin bağımsızlığı ve kurtuluşu için birlikte, kanı, canı pahasına mücadele ederek bir millet oluşturan insanlar, yine aynı duygularla, zor koşullarda kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti Devletini koruyup, kollayarak, ülkenin birlik ve bütünlüğünü her şeyin üzerinde tutacaklardır" diye konuştu.

Grup, konuşmaların ardından dağıldı.

Öte yandan Gündoğdu Halk Konseyi üyeleri de Gündoğdu Meydanı'nda büyük bir Türk bayrağı açarak, saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı okudu.