"Hayalet gemi" geri dönüşüme gidecek

"Hayalet gemi" geri dönüşüme gidecek
"Hayalet gemi" geri dönüşüme gidecek
- Çandarlı'dan mürettebatsız olarak Mordoğan'a sürüklenerek karaya oturan Gofer B gemisi, icra dairesinin açtığı ihaleyle bir gemi geri dönüşüm firmasına satıldı

İZMİR (AA) - Çandarlı'da demirli bulunduğu limandan mürettebatsız sürüklenerek 35 mil mesafedeki Mordoğan kıyılarında karaya oturan "hayalet gemi " Gofer B, icra dairesinin açtığı ihaleyle bir gemi geri dönüşüm firmasına satıldı.

İzmir Liman Başkan Yardımcısı Mustafa Çankaya , AA muhabirine yaptığı açıklamada Mordoğan'da bir balıkçı barınağında sürüklenen geminin bulunduğu bölgeden kurtarılması için çalışmaların hız kazandığını belirtti.

Geminin icra dairesinde açılan ihaleyle Aliağa Gemi Geri Dönüşüm Bölgesi'nde bulunan bir firmaya satıldığını ifade eden Çankaya, itiraz olmaması halinde mahkemenin satış kararını onaylamasını beklediklerini dile getirdi.

Mahkemeden alınacak yazı sonrası alıcı şirketle kurtarma operasyonu konusunda görüşeceklerini kaydeden Çankaya, üzerinde küçük bir hasar bulunan geminin onarılacağını ve bir römorkör eşliğinde Aliağa'ya gönderileceğini bildirdi.

İcra kararı nedeniyle mürettebatsız olarak Aliağa açıklarında demirli bulunan "hayalet gemi" Gofer B, Şubat ayındaki şiddetli rüzgarlar nedeniyle kontrolden çıkmış, önce Çandarlı'ya oradan da 35 mil güneydeki Mordoğan'a sürüklenmiş ve balıkçı barınağında karaya oturmuştu.


  ETİKETLER:

  İzmir

  ,

  Gemi

  ,

  başkan

  ,

  Çankaya

  ,

  Liman