Hazır giyim sektörü Londra fuarına hazırlanıyor

Hazır giyim sektörü Londra fuarına hazırlanıyor
Hazır giyim sektörü Londra fuarına hazırlanıyor
- Türk hazır giyim sektörü, İngiltere'ye ihracatı artırmak amacıyla 29-30 Eylül'de Londra'da düzenlenecek fuara katılacak

İZMİR (AA) - Türkiye 'nin ihracatta yıldız sektörleri arasında yer alan hazır giyim sektörü, firmaların ürünlerini tanıtıp İngiltere'ye ihracatı artırmak amacıyla 29-30 Eylül 'de düzenlenecek "Fashion SVP Londra Fuarı"na katılmaya hazırlanıyor.

Ege İhracatçı Birliklerinden yapılan yazılı açıklamaya göre, hazır giyim ihracatçıları, tanıtımına "Premiere Vision Manufacturing Paris Fuarı"ndan sonra önemli moda fuarlarından biri olan "Fashion SVP Londra" ile devam ediyor.

Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliğinin gerçekleştirdiği Milli Katılım Organizasyonuyla 16 Türk firması fuara katılıyor.

Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Emre Kızılgüneşler, "Fashion SVP Londra"ya katılarak Türkiye'nin İngiltere ve Avrupa pazarındaki konumunu güçlendirmek istediklerini belirtti.

Türk hazır giyim sektörünün üst düzey alıcılarla bu fuarda bir araya geleceğini kaydeden Kızılgüneşler, "Yaklaşık 30 milyar dolar hazır giyim ithalat potansiyeline sahip İngiltere, ihracat yaptığımız Avrupa ülkeleri arasında Almanya 'dan sonra ikinci sırada yer alıyor. 2015 yılınınocak-ağustos döneminde 79 milyon dolar ihracat gerçekleştirdik. Hazır giyim üreticilerimizi İngiltere alıcılarıyla buluşturup İngiltere'ye olan ihracatımızı artırmayı hedeflediğimiz bu organizasyona imza atacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.