HDP binalarındaki patlama

HDP binalarındaki patlama
HDP binalarındaki patlama
- Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: - "HDP'ye yapılan saldırılar, milletin söz sahibi olduğu, son sözü sandıkta söylediği demokrasilerde asla kabul edilemez" - "Hükümet olarak 'herhangi bir sıkıntı olmasın' diye gerekli tedbirleri alıyoruz"

İZMİR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, HDP'nin Adana ve Mersin'deki binalarına yönelik saldırılara ilişkin, "HDP'ye yapılan saldırılar, milletin söz sahibi olduğu, son sözü sandıkta söylediği demokrasilerde asla kabul edilemez" dedi. 

AK Parti İzmir İl Başkanlığına gerçekleştirdiği ziyaretin ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Eroğlu, patlamaların ardından herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için gerekli tedbirleri aldıklarını söyledi.

Eroğlu, hem HDP'ye yapılan saldırılara hem de HDP'nin Doğu ve Güneydoğu'da vatandaşları tehdit etmesine karşı olduklarını vurgulayarak, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"HDP'ye yapılan saldırılar, milletin söz sahibi olduğu, son sözü sandıkta söylediği demokrasilerde asla kabul edilemez. Hükümet olarak 'herhangi bir sıkıntı olmasın' diye gerekli tedbirleri alıyoruz ancak Doğu ve Güneydoğu'da bazı bölgelerde vatandaşa baskılar var. Geçen seçimlerde, ölülere bile oy verdirildiği, bazı sandıklara el konulduğu tespit edildi. HDP, madem ki bu topraklarda herkesin huzurlu, adaletli ve özgürce yaşamasını istiyor, o zaman bu tür tehditlerden, vatandaşı korkutmaktan vazgeçmeli. 

Bunun bir de bu yönü var. Dolayısıyla biz her ikisine de karşıyız."

"HDP'nin Doğu ve Güneydoğu'da vatandaşı silahla tehdit etmesine karşı olduğumuz kadar, diğer bölgelerde HDP'ye yapılan birtakım saldırılara da karşıyız" diyen Eroğlu, demokrasi, hak ve özgürlüklerin gelişmesinden yana olduklarını, ülkede herkesin fikrini açıkça söylediğine dikkati çekti.

Türkiye 'deki farklılıkların zenginlik olduğuna işaret eden Eroğlu, huzur iklimi oluşturmak ve herkesin geleceğinden emin olması için çaba harcadıklarını sözlerine ekledi.