"Hizmet üzerine siyaset yapacağız"

"Hizmet üzerine siyaset yapacağız"
"Hizmet üzerine siyaset yapacağız"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar: "Hizmet üzerine siyaset yapacağız. Yaptıklarımız, anlatacaklarımız o kadar fazla ki bu kısa süre içinde onları anlatmayı bile yetiştiremeyebiliriz" - "En üst düzeyde oy alıp milletvekillerinin hepsini almayı hedefliyoruz. Bu hedefe ne kadar yaklaşırsak da kendimizi başarılı addedeceğiz" - "İktidar olmayı hedefleyenlerin 'yüzde 35' demesi gibi bir gaflet içinde olmayız. Yüzde 35'le iktidar olunmayacağı artık malum"

İZMİR (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, genel seçimde hizmet üzerine siyaset yapacaklarını belirterek, "Yaptıklarımız, anlatacaklarımız o kadar fazla ki bu kısa süre içinde onları anlatmayı bile yetiştiremeyebiliriz'' dedi.

Aynı zamanda AK Parti İzmir 1. Bölge 2. sıra milletvekili adayı olan Hotar, gazetecilere yaptığı açıklamada, AK Parti ailesinin bir ferdi olarak 2002'den bu yana beraber yürüdüklerini, 2 dönem İzmir milletvekilliği, 5 dönemdir de genel başkanlığı görevi yaptığını, bu dönem yine İzmir milletvekili olma şansına eriştiği için mutlu olduğunu belirtti.

Hotar, İzmir'e yakışır, güzel bir seçim dönemi geçirmeyi ümit ettiklerini dile getirdi.

- Kılıçdaroğlu 'nun İzmir'den adaylığı

Gazetecilerin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun İzmir'den adaylığını sorması üzerine Hotar, Kılıçdaroğlu'nun farklı bir şehirden, Tunceli'den, İstanbul'dan, Ankara'dan aday olabileceğini ifade ederek, "İzmir'i çok garanti görüp de gelmiş bir hava var. Bu İzmirliler'in oylarına ipotek koymak anlamına gelir. Biz bunun avantaj olacağını düşünüyoruz. Çünkü İzmirliler CHP'yi hep uzaktan tanıdı, gördü, sevdiyse uzaktan sevdi ama şimdi çok daha yakından tanıma şansına sahip olacaklar. Bunun bizim için avantajı olacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

Savcı Sayan'ın AK Parti'den aday olmasından mutlu olduklarını, Sayan'ın söylemleriyle de eylemleriyle de kendi içinde istikrarlı bir yol izlediğini dile getiren Hotar, "Partimizi tercih etti aday oldu. Kurullarımız da adaylığını uygun gördü ve şu anda adayımız. Artı katkı getireceğine inanıyoruz" dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun AK Parti İzmir 1. Bölge 1. sıra milletvekili adaylığının da partilerine katkı sağlayacağını dikkati çeken Hotar, "Sayın bakanımızın icracı ve başarılı olması, Egeli olması, Ege'nin İzmir'in sorunlarını çok iyi biliyor ve bugüne kadar da katık veriyor olması İzmir için bir kazanç" ifadelerini kullandı.

-"Hizmet üzerine siyaset yapacağız"

Hotar, şöyle devam etti:

"En üst düzeyde oy alıp milletvekillerinin hepsini almayı hedefliyoruz. Bu hedefe ne kadar yaklaşırsak da kendimizi başarılı addedeceğiz. İktidar olmayı hedefleyenlerin 'yüzde 35' demesi gibi bir gaflet içinde olmayız. Yüzde 35'le iktidar olunmayacağı malum. 

Biz hizmet üzerine siyaset yapacağız. Kesinlikle ideolojik söylemlerde bulunmayı düşünmüyoruz. Yaptıklarımız, anlatacaklarımız o kadar fazla ki kısa süre içinde onları anlatmayı bile yetiştiremeyebiliriz. Bire bir halkımıza AK Parti olarak bugüne kadar İzmir'de, Ege'de, Türkiye'de, uluslararası düzeyde neler yapabildik, 12 yılda neleri kattık ve bir de 10 yıl öncesini hatırlamalarını rica ederek bunları anlatacağız. Bunlara ağırlık vereceğiz."

Hotar, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun İzmir'e seçim öncesinde hem miting için hem de kente yapılacak Başbakanlık Ofisi'nin açılışı için geleceğini sözlerine ekledi.