İKÇÜ'de yeni bölüm heyecanı

İKÇÜ'de yeni bölüm heyecanı
İKÇÜ'de yeni bölüm heyecanı
- İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ilk öğrencilerini bu yıl alacak

İZMİR (AA) - İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, 2015 ? 2016 akademik yılında ilk öğrencilerini almaya hazırlanıyor.

İKÇÜ'den yapılan açıklamada tüm hazırlıkların tamamlandığını belirten Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Atilla Akbaba, bölümde iyi derecede yabancı dil bilen, Türk ve dünya mutfaklarında deneyimli, ulusal ve uluslararası alanda rekabet edebilecek, üst düzey yöneticilik yapabilecek, çağdaş değerlere sahip nitelikli yönetici şefler yetiştireceklerini kaydetti.

Prof. Dr. Atilla Akbaba, "İzmir'deki ilk turizm fakültesinde eğitim almanın büyük avantaj olacağını" ifade ederek, şunları bildirdi:

" Türkiye 'nin en önemli turizm çekim merkezlerinden İzmir'de olmamız ve İzmir'de kurulan ilk turizm fakültesi olmamız büyük bir avantaj. Öte yandan Ege bölgesinde yer alan fakültelerde Gastronomi ve Mutfak Sanatları lisans eğitimi bulunmaması noktasındaki boşluğu da doldurmayı hedeflemekteyiz. Türk mutfağını tanıtmada ve uluslararası istihdam pazarlarında yer edinmede yabancı dilin önemi yadsınamaz bir gerçektir. Temel amacımız öğrencilerimize çağın gerektirdiği en iyi nitelikte olanakları ve eğitimi sunmaktır. Bölümümüz sektörün talepleri doğrultusunda İngilizce eğitim vererek öğrencilerini yetiştirecektir. Programda 1 yıllık zorunlu İngilizce hazırlık eğitimi bulunmaktadır."