Işıl ışıl İzmir, yeni yıla hazır

Işıl ışıl İzmir, yeni yıla hazır
Işıl ışıl İzmir, yeni yıla hazır
- Yeni yıla hazırlanan İzmir'de cadde ve sokaklar ışıklarla süslenirken, Gündoğdu Meydanı'na ise büyük "yeni yıl ağacı" yerleştirildi

İZMİR (AA) - Yeni yıla bir gün kala İzmir'de cadde ve sokaklar ışıklarla süslenirken, Gündoğdu Meydanına ise büyük yeni yıl ağacı yerleştirildi. 

İzmir'de yaklaşan yeni yıl dolayısıyla  belediye ekiplerince kentin birçok noktası çalışma yürütülüyor. Çalışmalar sonrası, güneşin batışının ardında kent merkezinin belli bölümleri ışıl ışıl görüntüsüyle adeta göz kamaştırıyor. 

"İzmir"le özdeşleşen Konak'taki Saat Kulesi kırmızıya bürünürken Konak İskelesi önündeki yelken direkleri ve ağaçlar renkli ışıklarla süslendi, havuz aydınlatmalarıyla da meydanda göze hoş gelen bir renk armonisi oluştu. Yine ışıklandırılan Gündoğdu Meydanı'na yerleştirilen yeni yıl ağacı da ilgi odağı oldu, vatandaşlar önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

İzmir genelindeki yılbaşı süslemeleri için 2 milyon led ampul, 1000 renkli projektör, 30 bin metre led hortum ve 1000 metre led perde kullanıldığını belirten yetkililer, bu yıl ilk kez Tire, Selçuk, Bergama, Ödemiş ve Çeşme gibi merkeze uzak ilçelerde de özel ışıklandırmalar yapıldığını bildirdi.