İspanya'da 3 Türk'ün boğulması

İspanya'da 3 Türk'ün boğulması
İspanya'da 3 Türk'ün boğulması
- İşitme engelli öğrenci Şakir Çelik'in "öldüğü haberi", İzmir'de ameliyat olan ve kalp rahatsızlığı bulunan babası Süleyman Çelik'e henüz verilmedi - Anne Cemile Çelik: "Eşim, akciğerindeki bir sorun nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. Ayrıca kalp hastalığı var. Oğlumun ölüm haberiyle eşimin üzüntü yaşamasını, ikinci bir acı yaşamak istemediğimiz için şimdilik bu haberi kendisine veremedik"

İZMİR (AA) - İspanya'nın güneyindeki Marbella kentinde denizde boğulan işitme engelli öğrenci 19 yaşındaki Şakir Çelik'in öldüğü haberi, İzmir'de ameliyat olan babasına henüz verilmedi.

"Engelli Bireylere Yönelik İstihdam Edilebilir Mesleki Beceriler Kazandırma Projesi" kapsamında 4-18 Nisan tarihleri arasındaki programa katılmak üzere İspanya'nın Marbella kentine giden Çanakkale Gelibolu Anafartalar Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencilerinden işitme engelli Şakir Çelik'in, denizde boğularak öldüğü haberi İzmir'in Buca ilçesi Yıldız Mahallesi'ndeki ailesini üzüntüye boğdu.

Eve gelen gazetecilerle görüşen Şakir Çelik'in annesi Cemile Çelik, rahatsızlığı nedeniyle dün operasyon geçiren kocası Süleyman Çelik'in bugün taburcu edildiğini, olaydan haberinin olmadığından görüntü alınmasına izin vermedi. 

Anne Cemile Çelik, oğlunun yatılı kaldığı Çanakkale'deki okuldan yetkililerin dün akşam  kendilerini arayarak olayı anlattıklarını ve Şakir Çelik'in hayatını kaybettiği bilgisini verdiklerini söyledi.

Acılarının büyük olduğunu ifade eden anne Çelik, bugün hastaneden taburcu edilen ve kalp rahatsızlığı bulunan kocası Süleyman Çelik'in oğlunun ölümünden haberinin olmadığını belirterek, "Eşim, akciğerindeki bir sorun nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. Ayrıca kalp hastalığı var. Oğlumun ölüm haberiyle eşimin üzüntü yaşamasını, ikinci bir acı yaşamak istemediğimiz için şimdilik bu haberi kendisine veremedik" dedi.

Olayı duyan akraba ve komşularının taziyeye geldiğini belirten Cemile Çelik, kocasının bu kişilerin "geçmiş olsun" ziyaretine geldiğini sandığını belirtti. 

Cemile Çelik, oğlunun okulunda çok sevilen ve başarılı bir öğrenci olduğunu, bu başarılarından dolayı İspanya'ya götürülmek için seçildiğini ifade etti. 

Ailenin damadı Fesih Kaya ise olayda bir ihmal olup olmadığının İspanyol makamları ve olay yerine Türkiye 'den giden yetkililerce araştırıldığını belirterek, cenazenin İzmir'de mi yoksa memleketleri Gaziantep'te mi toprağa verileceğinin kararının aile meclisi tarafından verileceğini söyledi.