İYTE'de "melek yatırımcı" protokolü

İYTE'de "melek yatırımcı" protokolü
İYTE'de "melek yatırımcı" protokolü
İZMİR (AA) - İzmir'de melek yatırım ve girişimciliğini yaygınlaştırmak amacıyla BIC Angel Investments ile İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (IYTE)...

İZMİR (AA) - İzmir'de melek yatırım ve girişimciliğini yaygınlaştırmak amacıyla BIC Angel Investments ile İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (IYTE) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

İYTE kampüsünde gerçekleşen imza töreni,  IYTE Rektörü Prof. Dr. Mustafa Güden, BIC Angel Investments kurucusu Dr. Joachim Behrendt, Softin Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı ve BIC Angel Investments melek yatırımcısı Coşkun Ural'ın katılımlarıyla gerçekleşti.

Protokol kapsamında melek yatırımcılık ve girişimcilik ekosistemin büyümesi için BIC Angel Investments'ın  eğitim seminerleri, yatırımcı buluşmaları ve "startnow101" programlarını üniversitede uygulayacağı açıklandı.

Törende konuşan BIC Angel Investments Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Joachim Behrendt, Türkiye 'de üniversite gençliğinin girişimcilik ve yeni fikirleri hayata geçirme konusunda daha da desteklenmesi gerektiğini belirtti. 

Genç girişimcilerin Türk ekonomisine önemli katkılar sağlayabileceklerine işaret eden Behrendt, açıkladıkları "startnow101" isimli programla fikir aşamasındaki girişimlere dahi destek olabildiklerini bildirdi.