İzmir Atatürk Stadı kullanıma hazır

İzmir Atatürk Stadı kullanıma hazır
İzmir Atatürk Stadı kullanıma hazır
- Zemin yenileme ve tribün iyileştirme çalışmaları tamamlanan stat, hafta sonundan itibaren kullanılabilecek

İZMİR (AA) - Zemin yenileme ve tribün iyileştirme çalışmaları tamamlanan İzmir Atatürk Stadı, hafta sonundan itibaren kullanılabilecek. 

Alsancak Stadı'nın depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle kapatılmasının ardından, kentin merkezinde Yeni Buca Stadı ile İzmir takımlarına hizmet veren Atatürk Stadı'ndaki yenileme çalışmaları tamamlandı.

Takımlardan gelen talep doğrultusunda, tamamen değiştirilen zeminin iyice oturması için stat bu haftaya kadar kullanılmadı. 

Statta zemin dışında tribünlerde, soyunma odalarında, futbolcuların sahaya giriş ve çıkış yerlerinde ve skor ekranında düzenlenemeler yapıldı. 

İlk iki iç saha maçını zemini bozuk Yeni Buca Stadı'nda yapmak zorunda kalan Karşıyaka ve iç saha müsabakalarına Denizli'de çıkan Altınordu, rakiplerini Atatürk Stadı'nda konuk edebilecek. PTT 1. Lig'de Giresunspor'u ağırlayacak Göztepe, daha önce açıkladığı gibi maçı Manisa 19 Mayıs Stadı'nda oynamayı tercih etti. 

Stat çalışmaları hakkında AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ'a bilgi veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu, yaptığı açıklamada, stadı modern bir hale getirmek için yoğun bir şekilde çalıştıklarını kaydederek, "Çalışmalarımız tamamlandı. Atatürk Stadımız kullanıma hazır" dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ da stadın hazır hale getirildiğini, zeminin çok güzel olduğunu ve futbol oynamaya elverişli durumda bulunduğunu kaydetti.

Alsancak Stadı'nda tribünlerin yıkımının bitmek üzere olduğunu, daha sonra yapım çalışmaların başlayacağını belirten Dağ, Karşıyaka ve Göztepe statları için de sürecin devam ettiğini sözlerine ekledi.