İzmir Atatürk Stadı'nda yenileme çalışmaları

İzmir Atatürk Stadı'nda yenileme çalışmaları
İzmir Atatürk Stadı'nda yenileme çalışmaları
İZMİR (AA) - İzmir Atatürk Stadı'nın yeni sezona yetişmesi için çalışmalar devam ediyor.Sezonun tamamlanmasının ardından stattaki yenileme...

İZMİR (AA) - İzmir Atatürk Stadı'nın yeni sezona yetişmesi için çalışmalar devam ediyor.

Sezonun tamamlanmasının ardından stattaki yenileme çalışmaları hızla başlatıdı, ayrıca zeminin yenilenip, yeni döneme yetiştirilmesi için yoğun çaba sarf edilecek.

Depreme dayanaksız olduğu için kapatılan Alsancak Stadı'nda tekrar müsabaka oynatılması için tribünlerinin yıkılması ve ihale yapılmasının ardından en kısa zamanda yıkımına başlanacak.

Ancak Alsancak Stadı'nın ise 2015-2016 sezonuna yetişmesinin zor olduğu öğrenildi.

Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bornova Belediyesi'nin işbirliğiyle yapımı süren 6 bin 700 kapasiteli Doğanlar Stadı'nın yeni sezona yetişmesi için çalışmalar devam ediyor. Kapasitesi kademeli olarak 12 bin 500 kişiye çıkarılacak statta passolig sisteminin bulunmuyor. Bu sistemin stada yapılmaması halinde PTT 1. Lig maçlarının burada oynanaması mümkün olmayacak.

PTT 1. Lig'de önümüzdeki dönem İzmir'i temsil edecek takımlardan Karşıyaka, maçlarını Yeni Buca Stadı'nda oynamak için Buca Belediyesi ile anlaştığını açıklamıştı. Diğer İzmir ekipleri Altınordu ve Göztepe'nin maçlarını nerede oynabileceği önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.