"İzmir Barış İstiyor" platformu kuruldu

"İzmir Barış İstiyor" platformu kuruldu
"İzmir Barış İstiyor" platformu kuruldu
- Platform sözcüsü Prof. Dr. Terzi: - "Savaşın yıkıcı sonuçlarına, kentimize göç eden savaş mağduru mültecilerin yaşadığı dramla yakından tanıklık eden İzmir'de, barışın ve özgürlüğün kenti olarak, barış içinde bir arada yaşamayı savunacağız"

İZMİR (AA) - İzmir'de bazı siyasi parti , meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla "İzmir Barış İstiyor" platformu kuruldu.

Platform sözcüsü Prof. Dr. Cem Terzi, Mimarlar Odası İzmir Şubesi'nde düzenlenen tanıtım toplantısında, platform sekreteryasının oluşturulmasının ardından etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi.

Çözüm Süreci'nin ve bölgede barış imkanlarının ortadan kaldırılmaya çalışıldığını savunan Terzi, buna göz yummayacaklarını, o nedenle de bazı siyasi partiler, sendikalar, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelmesiyle "İzmir Barış İstiyor" platformunun kurulduğunu belirtti. 

"Girişimimizin temel hedefi, savaşı ülke sınırları içine taşımayı göze alan kışkırtıcıların aksine barışı ülke sınırlarının ötesine taşımak olacaktır" diyen Terzi, barış isteyen halk kitlelerini harekete geçirmeyi, uluslararası alanda örgütlenen sivil barış inisiyatifleriyle işbirliği yapmayı amaçladıklarını bildirdi. 

Terzi, "Savaşın yıkıcı sonuçlarına kentimize göç eden savaş mağduru mültecilerin yaşadığı dramla yakından tanıklık eden İzmir'de, barışın ve özgürlüğün kenti olarak, barış içinde bir arada yaşamayı savunacağız" diye konuştu.  

Cem Terzi, "barış mitingi" ve mahalle toplantıları organize edeceklerini kaydetti.