"İzmir Cup"a doğru

"İzmir Cup"a doğru
"İzmir Cup"a doğru
- Altınordu ve İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle 3-5 Nisan'da 12 Yaş Altı futbol takımlarının katılımıyla düzenlenecek "U12 İzmir Cup"ın başlama vuruşunu FIFA İcra Kurulu üyesi Şenes Erzik yapacak

İZMİR (AA) - Altınordu ve İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle 3-5 Nisan'da 12 Yaş Altı futbol takımlarının katılımıyla düzenlenecek "U12 İzmir Cup"ın başlama vuruşunu FIFA İcra Kurulu üyesi ve UEFA şeref üyesi Şenes Erzik'in yapacağı bildirildi.

Altınordu Kulübü'nden yapılan açıklamada, UEFA 1. Asbaşkanlığı görevinden yaş haddi nedeniyle geçen hafta ayrılan FIFA İcra Kurulu Üyesi Erzik'in, Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan'ın özel davetlisi olarak "U12 İzmir Cup"ın başlama vuruşunu yapacağı belirtildi.

Altınordu Kulübü Başkanı Özkan, Erzik'in davetlerini kabul ettiğini belirterek, "Türk ve dünya futbolunda ilkleri temsil eden Erzik'in, Altınordu gibi ilkleri yapan bir kulübün organizasyonda yer alması gerçekten çok anlamlıdır. Kendisine, davetimize katıldığı için teşekkür ederiz" dedi.

1989-1997 yıllarında TFF Başkanı olarak görev yapan ve bu süre içinde Türk futboluna özellikle gençler kategorisinde altın çağını yaşatan Erzik, "Olimpiyat Meşalesi Ödülü" ve " Avrupa Fair Play Ödülü" gibi bir çok önemli ödüle layık bulundu.

Altınordu Selçuk-Efes Tesisleri'nde 3-5 Nisan'da düzenlenecek ve 21 ülkeden 48 takımın mücadele edeceği turnuvada Juventus, Roma, Porto, Ajax, Werder Bremen, Athletic Bilbao, Paris Saint Germain ile Dinamo Kiev gibi takımlar yer alacak.