İzmir derbisinin ardından

İzmir derbisinin ardından
İzmir derbisinin ardından
- Göztepe Spor Kulübü Başkanı Sepil: - "Hepimiz bardağın dolu tarafına bakmaya alışmalıyız"

İZMİR (AA) - PTT 1. Lig'de Karşıyaka'ya 1-0 mağlup olan Göztepe'nin kulüp başkanı Mehmet Sepil, "Hepimiz bardağın dolu tarafına bakmaya alışmalıyız" dedi.

Sepil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İzmir derbisinin bu şartlarda oynanabilmesinin önemli olduğunu belirtti.

Göztepe taraftarının gece yarısı bilet alarak nasıl bir camia olduğunu Türkiye'ye tekrar hatırlattığını kaydeden Sepil, "Başkanları olmaktan bir kez daha onur duydum. Olayları bilmiyorum, hepimiz bardağın dolu tarafına bakmaya alışmalıyız. Diğerini yıllardır yaptık, onun için Türk futbolu bu durumda" dedi.

Sepil, müsabakanın başında 10 kişi kalmalarına rağmen maç sonuna kadar galip gelmek isteyen bir Göztepe izlediklerini belirterek, şöyle konuştu:

"Benim onlardan istediğim gibi kalpten oynadılar. Bazen bu tür kayıplar hayırlıdır, ilerde anlayacağız. Hakem Cüneyt Çakır, Türkiye'yi Avrupa'da temsil eden bir hakem. Maça atandığında sevinmiştim. Dün verdiği kararla maçın önüne geçti. Bu tür pozisyona Avrupa'da kırmızı kart verebilirse Avrupa'da uzun soluklu olmayabilir. Bu arada Barış Başdaş'ın yaptığı hata büyüktür. Bunun mutlaka cezası olacaktır."