İzmir Emniyet Müdürlüğü'nün "Mutlulook" projesi

İzmir Emniyet Müdürlüğü'nün "Mutlulook" projesi
İzmir Emniyet Müdürlüğü'nün "Mutlulook" projesi
- Proje kapsamında düzenlenen "Mutluluğu Kaydet" kısa film yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

İZMİR (AA) - İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'nin yürüttüğü MutluLook (Mutlu Bakış) Projesi" kapsamında düzenlenen "Mutluluğu Kaydet" kısa film yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'nin Konferans Salonu'nda düzenlenen törene İzmir Valisi Mustafa Toprak, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı, öğrenciler, aileleri ve polisler katıldı.

Burada konuşan İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği'nin, gençlerin terör ve suçtan korunması için "MutluLook (Mutlu Bakış) Projesi" başlattığını, bu kapsamda kapsamında, kent genelindeki 369 okulun 9'uncu sınıflarında okuyan 54 bin 458 öğrenciye seminer verildiğini kaydetti.

Projeden  yola çıkılarak "Mutluluğu kaydet" kısa film yarışması düzenlendiğini belirten Uzunkaya, öğrencilerin hazırladığı kısa filmlerin değerlendirildiğini, dereceye giren 5 öğrencinin eserlerinin ödüle layık görüldüğünü bildirdi.

Amaçlarının "çocukları korumak" olduğunu ifade eden Uzunkaya, "Dereceye giren öğrencilerin okullarından 80 öğrenciyi de 8-14 Haziran'da Antalya Duacı Gençlik Kampına götüreceğiz. Emniyet Müdürlüğü "Turizme mi el attı" diye düşünülebilir. Ancak biz hedef kitlelerimiz olan gençlerimizi, çevrelerindeki her türlü tehdide karşı koruma adına yapılan projeleri her zaman destekledik. Farkındalık yaratarak gençliğin değişik yerlere yönlenmelerini engellemeyi hedefliyoruz. Bunda da başarılı olacağımızı düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Törende konuşan İzmir Valisi Mustafa Toprak ise suçluyu yakalayıp, adliyeye götürmekle polisin görevinin bitmediğini, önemli olanın suç işlenmeden önleyici hizmeti yerine getirmek olduğunu belirtti.

Toprak, şöyle konuştu:

"Toplumda meydana gelen bir olay varsa biz bundan vebal, sorumluluk çıkartırız. 'Acaba devlet olarak yeterli katkıyı sağlayabildik mi? Yeteri kadar ikaz ettik mi?' diye. Ben imkanlar doğrultusunda halkımıza ulaştığımızı düşünüyorum. Tüm sorunları engellemek mümkün olmayabilir, önemli olan bizim üzerimize düşeni yapıp yapmadığımızdır. Gençlerimize güveniyorum ve böyle projeleri hazırlayanları kutluyorum."

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.