İzmir merkezli fuhuş operasyonu

İzmir merkezli fuhuş operasyonu
İzmir merkezli fuhuş operasyonu
- İzmir ve Manisa'daki operasyonda yabancı uyruklu kadınları fuhşa zorladıkları iddiasıyla gözaltına alınan 8 kişiden 4'ü cezaevine gönderildi

İZMİR (AA) - İzmir ve Manisa'da yabancı uyruklu kadınları fuhşa zorladıkları iddiasıyla gözaltına alınan 8 kişiden 4'ü tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekipleri, yaklaşık 3 ay teknik ve fiziki takibe aldıkları şebekenin yabancı uyruklu kadınları zorla fuhşa zorladığı istihbaratı üzerine İzmir ve Manisa'da eş zamanlı operasyon düzenledi.

I.S. (28), A.K. (34), M.K. (33), H.K.(37), S.Ö. (35), E.Ç. (34), A.D. (38) ve H.K. (44) gözaltına alındı. 

Zanlıların, yurt dışında iş bulma vaadiyle irtibata geçtikleri kadınları, bakıcılık ve temizlik işlerinde çalışacaklarını söyleyip Türkiye'ye getirdikten sonra fuhşa zorladıkları ileri sürüldü.

Şüphelilerden A.D. (38), H.K. (44), I.S. (28), A.K. (34), savcılık talimatıyla emniyetten serbest bırakıldı.

"Yabancı uyruklu kadınları zorla çalıştırma, baskı cebir veya şiddet uygulama, kandırma veya çaresizliklerinden yararlanarak rızalarını elde etmek suretiyle ülkeye sokma, fuhuş amaçlı zorla çalıştırma, barınmaları için yer temin etme, yer temin ederek fuhuş yaptırma ve maddi menfaat sağlama" suçlamasıyla adliyeye sevk edilen M.K. (33), H.K. (37), S.Ö. (35) ve E.Ç. (34), çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Yabancı uyruklu 8 kadın, mağdur sıfatıyla ifadelerinin alınmasının ardından Göç İdaresi İl Müdürlüğüne teslim edildi.