İzmir Valisi Toprak:

İzmir Valisi Toprak:
İzmir Valisi Toprak:
- (Fuar İzmir açılış töreninde kendisine yönelik tepkiler) Aynı anda iki yerde bulunmayı oluşturan bir teknoloji henüz oluşturulmadı. Bazen sayın belediye başkanımız, bazen ben, bazen kurum başkanları bazı yerde asaleten, bazı yerde vekaleten bu güzellikleri hep birlikte yaşıyoruz"

İZMİR (AA) - İzmir Valisi Mustafa Toprak, Fuar İzmir açılış törenindeki kendisine yönelik tepkilere ilişkin, "Aynı anda iki yerde bulunmayı oluşturan bir teknoloji henüz oluşturulmadı. Bazen sayın belediye başkanımız, bazen ben, bazen kurum başkanları bazı yerde asaleten, bazı yerde vekaleten bu güzellikleri hep birlikte yaşıyoruz" dedi.

Toprak, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile katıldığı Yaşar Üniversitesindeki panel sonrası, gazetecilerin tepkilerle ilgili sorusunu yanıtladı.

Bugün Bakan Avcı'ya İzmir programında refakat ettiğini ifade eden Toprak, şunları söyledi:

"İlimizde çok önemli gelişmeler oluyor, bir tarafta uzun yıllardan beri hasreti çekilen Fuar İzmir'in açılışı... İkinci tarafta da ilimizin eğitim kalitesinin ve fiziki mekanlarının geliştirilmesi noktasındaki çalışmalar. Bugün Sayın Milli Eğitim Bakanımız ilimize teşrif ettiler. Bir taraftan kaynaklarıyla ilimizi destekliyorlar, şu anda 2 bin 71 dersliğin yapımı sürüyor. Bir taraftan bu okullarımız, diğer taraftan da Fuar İzmir ilimize hayırlı olsun. Şu konuda bir gelişme sağlayamadık, aynı anda iki yerde bulunmayı oluşturan bir teknoloji henüz oluşturulmadı. Bazen sayın belediye başkanımız, bazen ben, bazen kurum başkanları bazı yerde asaleten, bazı yerde vekaleten bu güzellikleri hep birlikte yaşıyoruz."