İzmir yatırımları masaya yatırılacak

İzmir yatırımları masaya yatırılacak
İzmir yatırımları masaya yatırılacak
- Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: - "Son 13 yılda hükümet olarak İzmir'e 30,3 milyar liralık yatırım yaptık"

İZMİR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, hükümet olarak son 13 yılda İzmir'e 30,3 milyar liralık yatırım yaptıklarını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Eroğlu, yarın İzmir'de düzenleyeceği koordinasyon toplantısıyla kentteki yatırımları masaya yatıracak. 

Bakan Eroğlu'nun başkanlık edeceği koordinasyon toplantısında Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı birimler hazır bulunacak.

İzmir Valisi'nin ve ilde faaliyet gösteren diğer bakanlık taşra teşkilatlarının katılacağı toplantıya başta Büyükşehir Belediye Başkanı olmak üzere sanayi ve ticaret odaları başkanları, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları da davet edildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na bağlı Devlet Su İşleri, Orman, Meteoroloji ile Doğa Koruma ve Milli Parklar genel müdürlerinin faaliyetleri ile alakalı sunumlar yapacağı toplantıda bu faaliyetler enine boyuna tartışılacak. Toplantıda bu faaliyetlerin geliştirilmesi için ve İzmir'e başka ne gibi yatırımlar yapılabileceği konusunda görüş alışverişinde bulunulacak, diğer yatırımcı kurum ve kuruluşların faaliyetleri değerlendirilecek.

-"Elimizi taşın altına koymaktan çekinmiyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İzmir'in geleceği için çok büyük projelerinin bulunduğunu, gelecek nesillere daha güzel bir İzmir bırakmanın boyunlarının borcu olduğunu belirtti.

Seçim öncesinde 30 ilçenin tamamına gittiğini, herkesle kucaklaştığını, farklılıkların ülkenin zenginliği olduğunu ifade eden Eroğlu, şunları kaydetti:

"Bu zenginlikler içinde beraber yaşamalıyız ve çalışmalıyız. Bu yüzden bu koordinasyon toplantısı çok önemli. Ayrım yapmadan bütün ilçe belediye ve büyükşehir belediye başkanımız bu toplantıya davet edildi. Elimizi taşın altına koymaktan çekinmiyoruz. İzmir'in geleceği için yapılacak yatırımları bu toplantılarda değerlendireceğiz. Yatırımlar önünde problemler varsa çözmek için çalışacağız. 

Son 13 yılda hükümet olarak İzmir'e 30,3 milyar liralık yatırım yaptık. Gayemiz Ege'nin incisi İzmir'i dünyanın incisi yapmak. İzmir'in bir vekili olarak, bu yatırımları bizzat burada hep beraber ortak akılla değerlendireceğiz. Bu, ortak akıl problemleri çözmemiz bakımından çok yararlı olacak. İzmir'i de, İzmirlileri de seviyoruz. İnşallah İzmir'i şaha kaldıracağız."