İzmir'de 14 kilogram patlayıcı ele geçirilmesi

İzmir'de 14 kilogram patlayıcı ele geçirilmesi
İzmir'de 14 kilogram patlayıcı ele geçirilmesi
- Gözaltına alınan kişinin terör örgütü PKK üyesi olduğu ve 5 gün önce geldiği İzmir'de bombalı eyleme giderken yakalandığı iddia edildi

İZMİR (AA) - Gaziemir ilçesinde, dün akşam 14 kilogram patlayıcı ile yakalanan kişinin terör örgütü PKK üyesi olduğu ve bombalı eyleme giderken yakalandığı ileri sürüldü.

Şehir içi yolcu minibüsünde, çantasında 14 kilogram A4 plastik patlayıcı ve bir tabancayla yakalanan G.S'nin, terör örgütü PKK üyesi olduğu, İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince bir süredir takip edildiği öğrenildi. 

Terör örgütüne 2010 yılında katıldığı, Irak'ın kuzeyindeki kamplarda eğitim gördüğü iddia edilen G.S'nin, bir süre önce Türkiye 'ye giriş yaptığı ve örgüt tarafından "bombalı eylem" için İzmir'e yönlendirilmesi üzerine 5 gün önce kente geldiği ihtimali üzerinde duruluyor. 

Patlayıcıyı teslim aldıktan sonra minibüsle eylem için hedef seçtiği Gaziemir ilçesine gittiği öne sürülen G.S'nin, kendisini takip eden polisler ve destek sağlayan asayiş ekipleri tarafından yakalandığı öğrenildi.

G.S'nin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki sorgusu sürüyor.

Gaziemir ilçesi Akçay Caddesi'ndeki bir alışveriş merkezinin önünde şehir içi yolcu taşımacılığı yapan minibüsü durduran polis ekipleri, araçta bulunan G.S'yi etkisiz hale getirmiş, zanlının çantasında 14 kilogram patlayıcı ve bir tabanca ele geçirilmişti.