İzmir'de asayiş

İzmir'de asayiş
İzmir'de asayiş
- İzmir'de uyuşturucu operasyonu

İZMİR (AA) - İzmir'de sokak satıcılarına yönelik düzenlenen operasyonlarda 1 kilo 200 gram esrar ele geçirildi, 1 kişi tutuklandı. 

Alınan bigiye göre, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde uyuşturucu kullanımı ve ulaşılabilirliğinin engellenmesi kapsamında sokak satıcılarına yönelik operasyon düzenledi. 

Bu kapsamda Halide Edip Adıvar Bulvarı üzerinde, otomobiliyle 3 araca çarparak yaya olarak çatmaya çalışan A.H.Ö. (55) polis ekipleri tarafından yakalandı. Araçta yapılan aramada 1 kilo 200 gram esrar tespit edildi. 

Yapılan kimlik sorgusunda cezaevi firarisi olduğu tespit edilen ve kardeşine ait sahte ehliyet taşıyan A.H.Ö. "Uyuşturucu Ticareti Yapmak" ve "Resmi Belgede Sahtecilik Yapmak" suçlarından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

- Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği iddiası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla 1 kişi tutuklandı. 

Alınan bilgiye göre, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı "Cumhurbaşkanı'na Hakaret" ettiği gerekçesiyle E.B. hakkında yakalama kararı çıkarttı. Polis ekipleri tarafından Karabağlar ilçesinde yakalanan E.B. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 

- Bornova'daki silahlı kavga

Bornova ilçesindeki silahlı kavga olayına karıştıkları iddiasıyla 3 kişi gözaltına alındı. 

Alınan bilgiye göre, polis ekipleri 5 Kasım'da bir birahanede çıkan tartışmanın silahlı kavgaya dönüşmesi sonrası yaralanan C.İ. ve Ü.E'yi tedavi gördüğü hastanede T.G'yi de saklandığı bir evde gözaltına aldı. 

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen T.G. daha önce arandığı "mühür bozma",  C.İ ise "Başkalarına ait Kimlik Belgesi İbraz Etmek ve Yalan Beyanda Bulunmak" ile "Kasten Yaralama" suçlarından tutuklandı. E.Ü'nün tedavisinin devam ettiği öğrenildi.