İzmir'de asayiş uygulamaları

İzmir'de asayiş uygulamaları
İzmir'de asayiş uygulamaları
- Karşıyaka ve Menderes ilçesinde yapılan asayiş uygulamalarında, ruhsatsız tabanca ele geçirildi, hırsızlık şüphelisi 4 kişi gözaltına alındı

İZMİR (AA) - Karşıyaka ilçesinde motosiklet ve bisiklet hırsızlıklarıyla ilgili çalışma yapan polis ekipleri 4 kişiyi gözaltına aldı.

Alınan bilgiye göre, S.D'nin bisikletinin çalındığı ihbarı üzerine çalışma başlatan Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, M.S'yi gözaltına aldı.

Örnekköy semtinde O.Ç'nin motosikletinin çalındığı ihbarı üzerine yapılan çalışmada M.A ve Ü.C.K olayın zanlıları olarak gözaltına alındı.

Polis ekipleri bir başka olayın şüphelisini gözaltına almak isterken daha önceden hırsızlık olaylarından sabıkası bulunan A.K'yi çalıntı motosikletle yakaladı. Polis ekibi çalıntı motosikleti sahibine teslim ederken A.K'yi  gözaltına aldı.

Yaşları 18'den küçük olan 4 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

- Menderes'te tabancalar ele geçirildi

Menderes İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından suç ve suçlularla mücadele kapsamında yaptığı denetimlerde, iki adet ruhsatsız silah ile bir adet bulundurma ruhsatlı silah ile 24 fişek ele geçirildi.

Durdurulan bir araçta 2 adet sahte 100 lira ele geçirildi. Bir başka araç sürücüsüne alkollü araç kullanmaktan ceza yazılırken, araçta karayollarına ait olduğu tespit edilen levha bulundu.

Uygulamalarda 73 motosiklet kontrol edilirken, 26 motosiklet sürücüsüne trafik cezası, 8 sürücü ise trafikten men edildi.