İzmir'de cenazelerin karıştığı iddiası

İzmir'de cenazelerin karıştığı iddiası
İzmir'de cenazelerin karıştığı iddiası
- İzmir'deki özel bir hastanede vefat eden Halil Yılmaz'ın cenazesi, aynı gün vefat eden Halit Çalış'ın yakınlarına yanlışlıkla teslim edilince defin için Muğla'ya yola çıkarıldı - Yılmaz'ın yakınları hastaneye başvurunca cenazelerinin karıştırıldığı ortaya çıktı, cenaze Muğla'ya ulaşmadan yoldan döndürülerek ailesine teslim edildi

İZMİR (AA) - İzmir'de bir kişi, özel hastanede vefat eden yakınının cenazesini bulamayınca polise ve sağlık il müdürlüğüne başvurdu. Yapılan incelemede cenazenin yanlışlıkla başka bir aileye teslim edildiği ortaya çıktı. 

Edinilen bilgiye göre kent merkezindeki özel bir hastanede tedavi gören 85 yaşındaki Halil Yılmaz vefat edince cenazesi morga kaldırıldı. İstanbul 'dan Yılmaz'ın cenazesini almaya gelen kızı Gülümser ve damadı Cumhur Ertaş, cenazenin morgda olmadığı ortaya çıkınca polis merkezi ve Sağlık İl Müdürlüğüne durumu bildirip, hastane yetkililerinden şikayetçi oldu. 

Yapılan incelemede, Halil Yılmaz'ın cenazesinin aynı gün hastanede vefat eden 69 yaşındaki Halit Çalış'ın yakınlarına teslim edildiği ve defin için Muğla'nın Dalaman ilçesine götürüldüğü ortaya çıktı. 

Cumhur Ertaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, kayınpederinin cenazesinin morgdaki karıştırma sonrası başka bir aileye verildiğini ve Muğla'ya götürüldüğünü söyledi. Ertaş, "İstanbul'dan geldik kayınpederimizi bulamadık. Görevlilere sorduk, oda kapısını kapatarak 20 dakika konuştular. Çıktıklarında 'babanızı başka bir aile aldı' dediler. Cenazeyi Muğla Dalaman'a göndermişler. Şikayetçi olduk. Böyle bir şey olamaz. Sağlık Bakanlığına da bildirdik. Soruşturma açıldı. Yukarı çıkıp bir bebek odasından bu benim desem onu da verecekler mi? Öbür hastanın ailesi yanlışlık yapmış, görevliler de 'yanlışlık yapmışlar' dediler. Konuyu çok basite aldılar" şeklinde konuştu.

Yanlış götürülen cenazenin yoldan döndürülerek tekrar İzmir'e getirildiği ve yakınlarına teslim edildiği belirtildi. 

Hastanede Halit Çalış yerine Halil Yılmaz'ın cenazesini teslim alan Erol Çalış ise cenazenin tabutla araca yüklenmesinin ardından Muğla Dalaman'a yola çıktıklarını, bir süre sonra hastane yetkililerinin kendilerini telefonla arayarak "evrak karışıklığı olduğunu ve geri dönmelerinin gerektiğini" söylediğini belirtti. Hastaneye döndükten sonra karışıklığı öğrendiğini bildiren Çalış, cenazelerin değiştirilerek kendilerine teslim edildiğini söyledi. 

Çalış, olayın hastane yetkililerinden kaynaklandığını belirterek şikayetçi olduğunu, gerekli başvuruları yapacağını söyledi. 

Halit Çalış'ın cenazesinin Dalaman'a, Halil Yılmaz'ın ise İstanbul'a götürüldü. 


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  İzmir

  ,

  Aile

  ,

  Soruşturma

  ,

  kent

  ,

  vefat

  ,

  muğla