İzmir'de ikiz kulelerde yangın

İzmir'de ikiz kulelerde yangın
İzmir'de ikiz kulelerde yangın
- Kentin en yüksek binaları Folkart Towers'ın çatı katında çıkan yangın hasara yol açtı, dumandan etkilenen 1 kişi tedavi altına alındı

İZMİR (AA) - İzmir'in en yüksek binaları Folkart Towers ikiz kulenin çatı katında çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Alınan bilgiye göre, Bayraklı ilçesinde bulunan Folkart Towers ikiz kulelerinden A Blok'un çatı katında yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri, 200 metre yüksekliğinde 46 katlı binadaki yangına içeriden müdahale etti. Otomatik söndürme sisteminin devreye girdiği yangın, itfaiye ekiplerince kısa sürede söndürüldü. Sistemin devreye girmesinden dolayı koridor ve asansörlerde su birikintisi oluştuğu öğrenildi. 

Dumandan etkilenen Hasan Okutan (23), kaldırıldığı Ege Üniversitesi Hastanesi'ndeki tedavi edildi. Hasara yol açan yangının, reklam panolarındaki elektrik kablolarının kısa devre yapması sonucu çıkmış olabileceği ileri sürüldü.

Avrupa 'nın beşinci, Türkiye 'nin en yüksek ikinci kuleleri olan ve kentin her yerinden görülebilen Folkart Towers ikiz kulelerinin inşaatı geçen yıl tamamlanmıştı.