İzmir'de kredi kartı dolandırıcılığı iddiası

İzmir'de kredi kartı dolandırıcılığı iddiası
İzmir'de kredi kartı dolandırıcılığı iddiası
- Gaziemir'de, başkalarına ait kredi kartı bilgilerini kopyalayarak, yaklaşık 30 bin lira çektikleri iddiasıyla gözaltına alınan karı koca tutuklandı

İZMİR (AA) - Gaziemir ilçesindeki bir banka şubesinin ATM'sine yerleştirdikleri düzenekle, vatandaşların kart bilgilerini kopyalayarak para çektikleri iddiasıyla gözaltına alınan karı-koca tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, İzmir Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, vatandaşların bilgileri dışında hesaplarından para çekildiği ihbarı üzerine çalışma başlattı.  Güvenlik kameralarındaki görüntüleri inceleyen ekipler, Gaziemir'de bir bankanın ATM'sine "kart bilgilerini kopyalamak için" aparat takıldığını tespit etti. 

Aparatı yerleştiren şüphelilerin kimlik ve adres bilgilerine ulaşılan polis, düzenlediği operasyonla F.Ç ve F.E.Ç'yi gözaltına aldı. 

Şüphelilerin evinde yapılan aramada, farklı bankalara ait 6 kart, kargo makbuzları, 3 adet hafıza kartı, banka dekontları, 5 sim kart, 2 cep telefonu, 1 tablet bilgisayar, 2 dizüstü bilgisayar, kopyalama ve çekim işlemleri sırasında giydikleri kıyafetler, kart kopyalama aparatı yapımında kullanılan alet ve malzemeler ele geçirildi. 

Ekipler, şüphelilerin bu yöntemle 12 kişinin hesabından yaklaşık 30 bin lira çektiğini belirledi.

Polis yetkilileri, söz konusu karı kocanın, daha önce İzmir'deki 3 kart kopyalama eylemi ile Amasya, Sivas, Antalya'da vatandaşların kredi kartı bilgilerini ele geçirerek para çekilmesi olaylarının da faili olabileceğini ifade etti.

Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.