İzmir'de ölen köpek için eylem

İzmir'de ölen köpek için eylem
İzmir'de ölen köpek için eylem
- Bornova ilçesinde arkadaşlarına ait köpeğinin öldürüldüğünü iddia eden bir grup, eylem yaparak belediyeyi protesto etti

İZMİR (AA) - Bornova ilçesinde bir grup hayvansever, arkadaşlarına ait "Kaju" isimli köpeğin zehirlenerek öldürüldüğü gerekçesiyle ilçe belediyesi önünde eylem yaptı.

Bornova Belediyesi hizmet binasının girişinde toplanan bir grup hayvansever, hayvanların öldürülmesini protesto eden döviz ve pankart taşıyıp slogan attı. Yakalarına öldürüldüğü iddia edilen "Kaju" isimli köpeğin resmini takan gruptan bazıları yüzlerine köpek resmi çizdi.

Basın açıklaması yapan köpeğin sahibi Meral Aslan, "Kaju" isimli köpeğinin bir süre önce zehirlenerek öldürüldüğünü ileri sürerek, köpeğin zehirlenmesinde yerel idarecilerin sorumlu olduğunu belirtti.

Üzüntülerinin büyük olduğunu ifade eden Aslan, "Hayvan hakları ihlalleri nedeniyle yitirilen hayvanlarımız gibi Kaju da meçhule uğurlandı. 2015 yılı Türkiye 'sinde hala köpek zehirlenmeleri, hayvan tecavüzleri, hala görevli kurumlar eliyle işlenmiş hayvan cinayetleri var karşımızda. Üzücü olan bu görevli kurumların görevlerinin hayvanları korumak ve onları yaşatmak olmasıyken bu cinayetlere sebep olmasıdır. Bakıldığı yerden şikayet üzerine alınan ve 9 Temmuz günü ölüsü bulunan 'Kaju'ya bunu yapanların cezalandırılmasını talep ediyoruz" dedi.

Grup, basın açıklamasının ardından, ıslık ve alkışlarla belediyeyi protesto ederek eyleme son verdi.

 


  ETİKETLER:

  Döviz

  ,

  Türkiye

  ,

  İzmir

  ,

  Protesto

  ,

  İddia

  ,

  ilçe

  ,

  Eylem

  ,

  Resmi

  ,

  hizmet

  ,

  Aslan

  ,

  2015