İzmir'de polise silahlı saldırı

İzmir'de polise silahlı saldırı
İzmir'de polise silahlı saldırı
- İl Emniyet Müdürü Uzunkaya: - "Saldırganlardan 2'si bacak bölgelerinden vurularak yakalandı. Kaçmakta olan bir kişi de gözaltına alındı" - "İncelemede şahısların Suriye uyruklu oldukları, Kobani bölgesinden geldikleri ve yaklaşık bir yıldır da Menemen ilçesinde yaşadıkları belirlendi"

İZMİR (AA) - İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Menemen ilçesinde dün Ankara 'daki terör saldırısı bahanesiyle izinsiz gösteri düzenleyen gruptaki bazı kişilerin polise silahlı saldırıda bulunduğunu, saldırıyla ilgili 2'si yaralı 3 kişinin yakalandığını söyledi.

Uzunkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün 20.30'da Asarlık Mahallesi'nde toplanan yüzleri maskeli grubun, çevredeki binalara molotofkokteyli ve havai fişek attığını, müdahalede bulunan polise de silahla karşılık verildiğini anlattı.

Bölgeye özel harekat ekipleri sevk edildiğini belirten Uzunkaya, şunları dile getirdi:

"Olayla ilgili 1'i kadın 3 kişi gözaltına alındı. Saldırganlardan 2'si bacak bölgelerinden vurularak yakalandı. Kaçmakta olan bir kişi de gözaltına alındı. Yaralıların hayati tehlikesi bulunmuyor. İncelemede şahısların Suriye uyruklu oldukları, Kobani (Ayn el Arap) bölgesinden geldikleri ve yaklaşık bir yıldır da Menemen ilçesinde yaşadıkları belirlendi.

Şüphelilerin örgütsel bağlantıları araştırılıyor." 

Uzunkaya, saldırıya karıştığı tespit edilen bir zanlının yakalanması için çalışmaların sürdüğünü sözlerine ekledi.