İzmir'de sağlık çalışanlarına şiddet iddiası

İzmir'de sağlık çalışanlarına şiddet iddiası
İzmir'de sağlık çalışanlarına şiddet iddiası
İZMİR (AA) - Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde görevli bir grup sağlık çalışanı, bir hemşire ile işçinin darbedilmesini kınadı.EÜ Tıp...

İZMİR (AA) - Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde görevli bir grup sağlık çalışanı, bir hemşire ile işçinin darbedilmesini kınadı.

EÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Poliklinikleri önünde bir araya gelen sağlık çalışanları, taşıdıkları döviz ve sloganlarla sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti protesto etti.

Grup adına basın açıklamasını okuyar Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Ege Üniversitesi işyeri temsilcisi Melika Sarıtepe, 4 Temmuz'da hastanenin Genel Cerrahi Servisi'nde meydana gelen olayda bir hemşire ile hastanede çalışan işçiye şiddet uygulandığını, 15 sağlık personelinin de yoğun bakım ünitesine kendilerini kilitleyerek korunmaya çalıştığını  iddia etti.

Saldırı nedeniyle serviste bir süre hastalara sağlık hizmeti sunulamadığını ileri süren Sarıtepe, güvenlik görevlilerince gerekli önlemlerin alınmadığını savundu.

Türk Tabipler Birliği Asistan ve Genç Hekim Kolu Ege Tıp Fakültesi Asistanlarından Yiğit Türk de hastanelerde can güvenliklerinin olmadığını belirtti.

Basın açıklamasının ardından hastaneye çıkan SES üyeleri, saldırı yaşandığı iddia edilen klinikteki sağlık çalışanlarına çiçek verdi.