İzmir'de uyuşturucu operasyonu

İzmir'de uyuşturucu operasyonu
İzmir'de uyuşturucu operasyonu
İZMİR (AA) - Aliağa ilçesinde bin 800 uyuşturucu hap ele geçirildi, gözaltına alınan 3 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.Alınan bilgiye...

İZMİR (AA) - Aliağa ilçesinde bin 800 uyuşturucu hap ele geçirildi, gözaltına alınan 3 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Alınan bilgiye göre, Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, istihbarat üzerine Yalı Mahallesi'nde bir eve operasyon düzenledi. Evde yapılan aramada bin 800 uyuşturucu hap ve uyuşturucu satışından elde edildiği değerlendirilen 3 bin 945 lira  bulundu.

Ekipler, evde bulunan H.K (30) ile şüpheli kadınlar S.C (30) ve İ.Ü'yü (34) gözaltına aldı. Şüpheli E.G'nin ise operasyon kapsamında arandığı bildirildi. 

Şüpheli 2 kadının emniyetteki ifadelerinde  İstanbul 'da yaşadıklarını ve bayramda  Aliağa'ya geldiklerini beyan ettikleri, suçsuz olduklarını savunarak diğer 2 şüpheliyle ilgilerinin olmadığını savundukları öğrenildi.

İşlemlerinin ardından "uyuşturucu madde ticareti yapmak ve sağlamak" suçlamasıyla adliyeye sevk edilen 3 şüpheli, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.