İzmir'de uyuşturucu ticareti ve yağma suçlarından tutuklama

İzmir'de uyuşturucu ticareti ve yağma suçlarından tutuklama
İzmir'de uyuşturucu ticareti ve yağma suçlarından tutuklama
- Buca ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda kendisini polis olarak tanıtan kişi "yağma", bu kişinin gasbettiği 3 kişi ise "uyuşturucu ticareti" suçundan tutuklandı

İZMİR (AA) - İzmir'in Buca ilçesinde kendisini polis olarak tanıtarak üç kişiyi gasbettiği ileri sürülen zanlı "yağma", bu kişinin gasbettiği söz konusu kişiler ise "uyuşturucu ticareti" suçlarından tutuklandı.  

Alınan bilgiye göre, güvenlik güçleri ihbar üzerine gittikleri Buca ilçesinde İ.E'yi panik halinde ticari bir taksiye binmeye çalışırken yakaladı. Gözaltına alınan şüphelinin üstünde  silah , bu silaha ait şarjör ve 7 mermi ile el telsizi bulundu. 

Polis ekipleri, daha sonra aynı bölgedeki bir evde 3 kişinin gasbedildiği ihbarı aldı. İhbarın yapıldığı eve giden ekiplere M.K, S.D. ve M.K. "kendisine polis süsü veren kişi tarafından gasbedildikleri"ni öne sürdü. Söz konusu kişiler, "Zanlının tehditle paralarını ve 2 otomobilin anahtarlarını aldıktan sonra kaçtığını" iddia etti.

Çevrede araştırma yapan polis ekibine bir vatandaş "İhbarın yapıldığı evden yan apartmanın balkonuna nesne atıldığını" söyledi. Bunun üzerine ekipler söz konusu evin balkonunda 5 kilo 780 gram esrar buldu. 

Buca polis merkezine götürülen şüpheliler, kendilerini gasbettiğini öne sürdükleri İ.E'yi teşhis etti. 

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen M.K, S.D. ve M.K. "Uyuşturucu ve uyarıcı madde imal veya ticareti", İ.E. ise "yağma" suçlarından tutuklandı.


  ETİKETLER:

  İzmir

  ,

  İddia

  ,

  güvenlik

  ,

  silah