İzmir'deki patlamalar

İzmir'deki patlamalar
İzmir'deki patlamalar
- Çamdibi Polis Merkezi ve MHP Bornova İlçe Başkanlığı'na bağlı temsilcilikteki patlamaların, çevredeki bina ve araçlara büyük hasar verdiği belirlendi -Polisin uyarısıyla evinden çıkan Ayrıbaş: - "Patlamayla birlikte evin camları, evin içindeki çok sayıda eşya da zarar gördü. Ucuz kurtulduk"

İZMİR (AA) - Bornova ilçesinde, Çamdibi Polis Merkezi ve MHP İlçe Başkanlığı'na bağlı temsilcilikte dün akşam meydana gelen patlamaların etkileri, gün ışığında ortaya çıktı

İlk olarak 5225 Sokak'ta, Çamdibi Polis Merkezi'ne yaklaşık 10 metre uzaklıktaki noktada gerçekleşen patlamanın etkisiyle sokaktaki araçların büyük hasar gördüğü, çok sayıda evin camının da kırıldığı gözlendi.

Bombanın yanında patladığı dairede oturan Aynur Ayrıbaş, AA muhabirine, şüpheli paket olduğunu tespit eden polislerin yönlendirmesiyle evden çıktıklarını belirterek, "Patlamayla birlikte evin camları, evin içindeki çok sayıda eşya da zarar gördü. Ucuz kurtulduk" diye konuştu.

Kısa süre sonra ikinci patlamanın gerçekleştiği yan sokaktaki MHP İlçe Başkanlığı Çamdibi-Altındağ temsilciliğinin girişindeki duvarın da bir bölümünün yıkıldığı gözlendi.

-"Polisin uyarısıyla dükkanı terk ettim"

Temsilciliğin ikinci katta yer aldığı binanın giriş katında bulunan dükkanın sahibi Ali Işıkoğlu da ilk patlamanın ardından polisin uyarısıyla dükkanını terk ettiğini ifade ederek, "Temsilciliğin, dükkanımın yanındaki giriş kapısı, temizlik nedeniyle açık bırakılmış. Bu sırada içeri girip bombayı üst kata çıkmadan bırakmışlar. Duvar dışında camlarım da kırıldı" dedi.

Bu arada bazı görgü tanıklarının, Çamdibi Polis Merkezi yanına paketi, 3 çarşaflı kişinin bıraktığı yönünde ifade verdiği, bir kişinin de patlamanın etkisiyle kırılan camın düşmesi sonucu ayaklarından yaralandığı öğrenildi.

Çamdibi Polis Merkezi yakınında şüpheli paket fark edilmesi üzerine polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemi almış, kısa süre sonra 5'er dakika arayla 2 patlama meydana gelmiş, çevrede maddi hasar oluşmuştu.