İzmir'deki terör örgütü operasyonları

İzmir'deki terör örgütü operasyonları
İzmir'deki terör örgütü operasyonları
- Çiğli ve Narlıdere ilçelerinde düzenlenen terör örgütü operasyonlarında 8 kişi gözaltına alındı - İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesinde gözaltında bulunanların sayısı 38'e yükseldi

İZMİR (AA) - İzmir'de son yaşanan terör olayları çerçevesinde Çiğli ilçesinde "sol" terör örgütlerine üye oldukları iddia edilen 7 kişi ile Narlıdere ilçesindeki belediye otobüsünün yakılması olayına karıştığı tespit edilen bir kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Çiğli ilçesi Güzeltepe Mahallesi'nde sol terör örgütlerine yönelik operasyon düzenledi. Çevik Kuvvet, Özel Harekat ve Asayiş Şubesi ekiplerinin de destek verdiği operasyonlarda kentteki korsan gösterilere katılarak, organize ettikleri iddia edilen 7 kişi gözaltına alındı.

Operasyonlarda ruhsatsız av tüfeği, tabanca ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

Gözaltına alınan zanlıların, hırsızlık, yağma, uyuşturucu gibi suçlardan kayıtlarının da bulunduğu belirtildi.

Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Narlıdere ilçesinde düzenledikleri operasyon da ise Birinci İnönü Mahallesi'nde belediye otobüslerine saldırı ve yakılması olayına karıştığı tespit edilen terör örgütü PKK üyesi bir kişiyi gözaltına aldı. Belediye otobüslerine yapılan saldırıyla ilgili 2 kişinin ise arandığı bildirildi.

- Toplam 38 kişi gözaltında

Bu arada, son 3 günde terör örgütlerine yönelik düzenlenen operasyonlarda, PKK üyesi olduğu iddia edilen 8 şüpheli Menemen'de, belediye otobüslerine saldırıyla ilgili 13 kişi Narlıdere'de Konak Meydanı'nda düzenlenen izinsiz gösteride ise 9 kişi gözaltına alınmıştı.

Gözaltında bulunan 38 zanlının Terörle Mücadele Şubesindeki işlemleri ise sürüyor.