İzmir'den Diyarbakır'a "Gönül Köprüsü" kuruluyor

İzmir'den Diyarbakır'a "Gönül Köprüsü" kuruluyor
İzmir'den Diyarbakır'a "Gönül Köprüsü" kuruluyor
- İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İzmir'in üreten kadınlarını Diyarbakırlı kadınlarla buluşturacak

İZMİR (AA) - İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İzmir'in üreten kadınlarını Diyarbakırlı kadınlarla "Gönül Köprüsü" projesi kapsamında buluşturacak.

İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, 6 Nisan'da İzmir'in 17 ilçesinden yola çıkacak 20 kadın, 3 gün boyunca Diyarbakırlı kadınların ev sahipliğinde yörenin kültürünü tanıma fırsatı bulacak ve bölgedeki üretim koşulları hakkında bilgi sahibi olacak.

Farklı kültürleri ve üretim tekniklerini tanıtmayı hedefleyen İzmir'den Diyarbakır'a Gönül Köprüsü projesi adlı projede İzmirli kadınlara Diyarbakırlı kadınlar eşlik edecek.

- Güldal : "Heyecan duyuyoruz"

 İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Güldal, projeyi hazırlarken üreten kadınların tarıma yönelik deneyimlerini paylaşmalarını amaçladıklarını kaydetti.

Proje sayesinde kadınların aralarındaki birlik beraberlik duygularını güçlendirerek kalıcı gönül bağı kurabileceklerini vurgulayan Güldal, şu ifadeleri kullandı:

"Yaklaşık 1 ay sonra bu kez biz Diyarbakırlı kadınları burada ağırlayacağız. Amacımız, hem İzmir'i tanıtmak hem de yöre halkının misafirperverliğini onlara göstermek. Bu sayede kendi yetiştirdiklerinden farklı tarımsal ürünlerin üretim süreçleri hakkında bilgi sahibi olabilecekler. Ayrıca, Diyarbakırlı misafirlerimize üretim tesislerinin ve tarımsal işletmelerin yanında düzenleyeceğimiz gezilerle İzmir'in kültürel ve doğal güzelliklerini göstereceğiz."

Güldal, proje sayesinde kadın çiftçilerin gündelik işlerinden kısa süre de olsa ayrılıp nefes alma imkanına kavuşacağını ve hayat boyu hiç yaşamadıkları kültürel bir deneyim edineceklerini kaydetti.


  ETİKETLER:

  Diyarbakır

  ,

  İzmir

  ,

  hayat

  ,

  Kadın

  ,

  Proje

  ,

  Tarım

  ,

  gıda

  ,

  Birlik